Plošne testovanie obyvateľstva

verim ze ako pri nakupoch v obchode, aj tu budu mat dochodcovia vyhradene hodiny.

1 Like

Už tusim MOSR dalo spravu, ze ludom nad 65r neodporucaju zucastnit sa testovania, ale asi potom musia zostat v karantene 10dni.
Nechapem, preco trvaju na osobnom odovzdavani vysledkov testu v zalepenej obalke, preco to nechcu posielat SMS, alebo zavolat… 15-30min cakat spolu s ostatnymi mi nepride ok… Preco sa budu vyplnat formulare pred testovanim a nevyuzija sa registracny formular z https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php

ciste technicky,
osobne odovzdanie ti umozni nasledne preukazovat ze si bol testovany aj s vysledkom
IT sa zjavne nepredpoklada pouzit, ide sa podla postupu pri povolavani, ( co inak zrejme dost stazi pripadne hacknutie :slight_smile: )
A cakanie usetri postovne,

Prosím. Zobudte ma. Toto je zlý sen.

2 Likes

Nuz to je problem aj tyzdna od rozhdonutia (tento tyzden sa uz budu testovat 4 okresy. Za tyzden 2 sa da spytlikovat len pofiderna apliakcia a dierami. Proste sa rozhoodujeme z zhirta z hodiny na hodinu. Dalej kto by to robili (dobrovolnici? ako dopdalo to co bolo na dopbrovolnej baze, kde su tie SW funkcne a dodnes sa pouzivaju, daju to firme X (ostatni sa ozvu preco prave X) a Slovensko IT asi ztail nepouzitelne (otazne ci niekedy bude pouzitelne)

Zrejme aj formulare sa budu vypisovat perom a podpisovat perom (idealne pre prenos Covidu daju 1 pero je 1000 ludi?). Nuiz co zlate Slovensko ci IT ci bez IT, hlavne, ze mame statnu IT firmu. To akoze potom dalsie spracovanie budu robit tiez ceruzkou a papierom, ci tie data uz nebudu potrebovat, staci, ze boli ludia na test (take ppraca naoko?)

ale potom to nahraju do toho deraveho systemu na nczi … uz to nebude len 390k obcanov, uz to budu miliony. Tak by som si tipol ze to za tie firewally eZdravia nedokazali stale dat, tak ze je to len tak nejako narychlo zaplatane a ked sa nethemba trochu posnazi, tak sa tam zase dostane … A pretukavat to do DB z tych papierov bude kto ? upratovacky na nczi …

dalsie data nebudu, ale v podstate to v danom case ani inak nejde. IT je teraz vnimane ako problem a nie ako prilezitost. Ale vyvinut nieco uzitocne a zaskolit desattisice ludi do dvoch tyzdnov by bol problem aj za ineho nastavenia. Ale netesme sa predcasne, zoznamy ludi ( s adresou, RC ) budu niekde kolovat, unik sa aj tak robi lepsie kopirovanim z USB ako prelamovanim firewallu.

digitalna transformacia v praxi… hlavne ze mame nove ministeratvo, statnu it…

no keby niekto v minulosti chcel spravit nieco na krizovy stav, tak by cez CBA nepresiel :slight_smile:
Ostava dufat ze sa nam vsetky ine pohromy vyhnu, pretoze ked neboli plany na epidemiu tak velmi neverim ze na ine katastrofy su pripravene.

Lenze ten skvely plan ma pokracovanie … chcu to nasledne prepisovat do excelu a mailom zasielat na regionalne urady :slight_smile:

1 Like

Kde sa dozviem aké opatrenia boli prijaté na ochranu osobných údajov spracuvanych v suvislosti s testovaním? Bola pred začiatkom spracúvania urobena dpia? Co na to úrad na ochranu osobných údajov?

1 Like

hlavne nech si daju pozor na stlpce

1 Like