Plánované výdavky zo ŠR na Informačné technológie financované zo štátneho rozpočtu na rok 2023

Toto je v aktuálnom návrhu rozpočtu SR, ktorý “musí prejsť!”.
Keď nie sú eurofondu, musí to zatiahnuť rozpočet. :grimacing:

Urad pre uzemne planovanie a vystavbu - rocny rozpocet vyse 24M. Nuz ked pred x-rokmi bol tender na IS pre uzemne planovanie a vystvabu a na cely vyvoj bolo cca 20M na 3 roky (dalsich cca 20M bolo na 10 rokov prevadzky), tak sa to strasne napadalo ake je neuveritelne predrazene, ze sa penaze idu rozkradnut a je to nehoraznost. terazky je rocny rozpocet systemu vyse 24M a an sa nechumeli, vsetc su akoze spokojni …

2 Likes

Zákon o územnom plánovaní a zákon o výstavbe schválený, úrad pre územné plánovanie a výstavbu zriadený, kompetencie od januára prenesené…
Pádom vlády sa pán Holý zbavil zodpovednosti…
A biznis ide…
Tak sa to robí do psej matere… Ako povedal predseda…

Tak a teraz sa môžeme len kukať aký sú SkyToll-áci amatéri…

2 Likes

Rozpočet je schválený!

Len Ministertvo financií a Ministerstvo vnútra hodlajú minúť na IT v budúcom roku takmer 1/4 miliardy Euro. (áno, štvrtina z tej kopy peňazí vysokej ako Gerlach). A toto len z rozpočtu, nie teda na projekty financované z fondov!

A keďže obstarávania takmer nie sú žiadne nové … bude to teda ryža tých, čo majú súčasne platné zmluvy. Takže dodatkovania, ohýbanie atď.

… jaj, jaj, … nejaké mi je to známe. :confused:

ešte príloha s výdavkami https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=519012

1 Like

LP/2023/275 Návrh aktualizácie implementačného plánu Revízie výdavkov na informatizáciu 2021-2025
https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2023/275

2 Likes

V materialy su aj ulohy s terminom v minulosti, t.j. povedzme 202, 2021 ci 2022. A pozrel som to viac krat, ale nie je mi jasne, coi vlastne zrevidovali. Ty tomu rozumies?

Tot napr. opatrenie “Zaviesť systém na opakované využitie otvoreného zdrojového kódu získaného v zmysle zákona o ITVS č. 95/2019 a EUPL licencie, manažérskych a špecializovaných produktov definovaných vo vyhláške o projektovom riadení.” ma terminy medzi 2020 az 2022 a teda neviem, ci a co na tom zrevidovali a kedy to teda bude hotove. Atd.