Plan obnovy_MIRRI_hackathony

Z Planu obnovy sa planuje realizovat seria hackathonov.

Aktualne sa da prihlasit ako hodnotitel na vyber tem pre hackathony. Termin je do 31.3.2022

Viac info tu Výzva na výber odborných hodnotiteľov č. POO-K17-I6/2022/OH1 | Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR

Pozrel som si to. Ale tolko byrokracie, nie dakujem. Vypis z registra trestov si maju navyse zabezpecovat podla zakona sami.

3 Likes

ano, ja som si to tiez pozeral a budem tu byrokraciu challengovat

Drzim palce.

Na to, že to má byť súčasťou investície “Granty so zjednodušenou administratívou („Fast grants“)” pre projekt “Digitálne Slovensko” ma trochu zarazilo, že tú hŕbu papierov chcú posielať poštou a potom ešte časť z toho posielať mailom. To mi nepríde veľmi ako Digitálne Slovensko…

3 Likes

MIRRI funguje rovnako byrokraticky ako ostatna verejna sprava. Nieco take ako podpis cez eID asi nepoznaju. Ale mohli by aspon poznat zakon, ktory hovori, ze je to rovnocenny podpis.

1 Like

konfrontujem MIRRI s tymi podmienkami a sposobom dorucovania/komunikacie

ako Slovensko.Digital sme sa chceli prihlasit a odborne watchdogovat proces, ale taketo podmienky to je normalne projekt na niekolko dni

2 Likes

Mozeme taketo podmienky povazovat aj za snahu urobit proces co najmenej transparentny a vyhnut sa dohladu ci zuzit okruh hodnotitelov.

Urcte zuzi okruh (podstatne to obmedzi pocet uchadzacov, nemyslim, ze zvysi kvalitu)

Netýka sa to síce priamo výzvy na výber hodnotiteľov, ale je už vonku samotná výzva / témy na Fast Grants - Hackathony? Našiel som k tomu info priamo v pláne obnovy

Na definovaní výziev budú spolupracovať potenciálne všetky zložky štátnej správy a aj verejnosť, t. j.
hackathony by boli tematicky zamerané na široký okruh problémov. Vypracuje sa systém a metodika zberu
a vyhodnocovania podnetov. Zadávateľ podnetu (napr. iné ministerstvo) bude následne zastúpený v
hodnotiacej komisii daného hackathonu a vo funkcii „implementačného garanta“ aj priamo zapojený do
implementácie vybraného riešenia

“Vypracuje sa”.

Tento pasivny jazyk pouzivany vo verejnej sprave hovori vela. Vypracuje sa, zodpovednost ponesie “sa”.

2 Likes

keby niekoho zaujimalo, tak tu by sa mali objavovat aktualne info https://www.hacknime.to/

Došlo aj k zníženiu plánovaných technologicky orientovaných hackathonov Hacknime.to z 20 na 17. Podujatia sú zamerané na podporu inovácií a majú riešiť aktuálne situácie, s ktorými sa občan alebo štát stretáva a mohli by fungovať lepšie. Zatiaľ sa v októbri a decembri uskutočnili dva hackathony na témy Digitálni seniori a Hacknime dezinformácie. Čas na usporiadanie podujatí je do konca roka 2026.

Vo finančnom vyjadrení sa rozpočet znížil o necelých 400-tisíc na zhruba 3,43 milióna eur. Štát očakáva, že sa zvyšné hackathony „rozložia efektívnejšie“, obmedzí sa riziko zníženia ich kvality či atraktivity.

Viac tu: Štát už nechce digitálne vyškoliť 172 800 seniorov. Podstatne zoškrtal aj ďalšie IT plány

Najprv dlho plánovali, potom sa im podarilo spraviť 2 v rozmedzí 1/4 roka a od decembra 2022 nevidíme žiadnu aktivitu (možno interne sa niečo deje, ale nič sa neprezentuje).
Tipujem, že do volieb (október) a pár mesiacov po voľbách sa zase nič nebude dieť ( odchádzame - prichádzame). ak spravia tento rok 1 - 2 hackaton, tak to môžme prehlásiť za veľký úspech.

Takže im ostávajú 3 roky (24-26) na 17 hackatonov = každé 2 mesiace (a pár dní). Od nápadu po samotný hackaton. Tak to držím palce.

2 Likes