Overenie existencie elektronickej schránky na doručovanie u právnickej osoby resp. u ministerstva?

Existuje nejaká možnosť ako overiť to, či nejaká štátna inštitúcia má dostupnú elektronickú schránku na doručovanie? Nemyslím z pohľadu občana, ale z pohľadu napr. mesta, ktoré chce napísať napr. na Ministerstvo vnútra.

ako si predstavujes overovanie? telefonatom, osobne, pisomne, vykonanim podania a cakanim na odpoved alebo automatizovane programaticky?

No najednoduchsie by bola nejaka webova sluzba. V podstate ide o to, ze podla vsetkeho vsetky pravnicke osoby (a verim, ze sa to vztahuje aj na statne institucie) by mali mat aktivovane schranky na dorucovanie. V podstate by som si chcel nejako overit ci tomu tak je. Napr. u spominaneho Ministerstva vnutra. Lebo napr. v DCOM sa javila sprava na MV ako nedorucena. Mam len take echo od obce. Tak preto by som rad vedel ci sa to da nejako overit.

…UPVS ponuka taku sluzbu, ze si vies overit existenciu elektronickej schranky pre konkretny subjekt…asi su k tomu aj nejake dalsie atributy a info o tej schranke, ale ak si dobre pamatam a nezmenilo sa to, tak tato sluzba nie je dostupna volne, ale az po autentifikacii a teda, aby si sa k nej dostal, tak musis s Nasesom ako subjekt uzavriet integracny zamer a veci okolo toho…

…ale uplne rozumiem poziadavke…nieco ako “telefonny zoznam” pre elektronicke schranky, v ktorom si viem lahko “listovat”…

1 Like

Ano vztahuje sa to aj na institucie. Dokonca schranky pre OVM mozu byt deaktivovane iba uradom vlady a to len ku dnu ich zaniku bez pravneho nastupcu. Viac informacii najdes TU. Kazda institucia, ktora je OVM, ma schranku aktivovanu automaticky - ich zoznam si mozes overit napr. cez Katalog sluzieb alebo cez vyhladanie konkretnej sluzby. Taktiez mozes zoznam sluzieb/institucii najst v prislusnych datasetoch, napr.v datasete Elektronicke sluzby UPVS alebo v Zozname inštitúcií so zriadenou elektronickou schránkou

2 Likes

Ten zoznam je super. Overovanim aj priamo na MV sme zistili, ze schranku ministerstvo ma. Chyba je pravdepodobne niekde v DCOMe a riesi sa to…

1 Like