Otvorené dáta - InfoSúd a obcan.justice.sk

este popracovat na api obchodneho registra a obchodneho vestnika a komunity sa mozu pustit do kodovania prehladneho a userfriendly interfejsu.

1 Like

Vestnik nieco celkom pouzitelne ma uz celkom dlho. https://www.justice.gov.sk/ObchodnyVestnik/Stranky/Strukturovane-udaje.aspx ale treba trosku byrokracie prekusat. Obchodny register API nema a vsetky pokusy zatial dost odmietali.

@Lubor v ramci noveho data.gov.sk sa neplanuje ORSR? Resp. ako skoncili jednania s nimi?

Mnou preferovaný variant je spraviť OpenData z RPO, ktorého je OR súčasťou. Legislatívne s tým nie je problém, technicky je to riešiteľné. Či/kedy/ako je v kompetencii ŠÚSR. Za mňa môžem povedať, že v tejto veci prebieha komunikácia ŠÚ-Nases.

2 Likes

Len pozor na aktualizáciu údajov v RPO, posledná je zo dňa 5.12.2015. Ak budú RPO aktualizovať raz za mesiac, tak to stojí za figu. Zmenu OR spomínal minister spravodlivosti v tlačových správach. Dúfam, že cena obstarávania sa bude približovať 0 EUR.

2 Likes

Ak som správne čítal z.272/2015, tak najneskôr od 1.2.2016 má byť OR plne integrovaný s RPO. Ale je to nejako zašmodrchane napísané…