Otvorené API - dlžníci soc. poisťovne

Zdravím, všetkých,
poprosil by som Vás o radu. Potreboval by som získavať zoznam dlžníkov na základe IČO. API parameter však vyžaduje Identifikátor dlžníka.

https://datahub.ekosystem.slovensko.digital/api/data/socpoist/debtors/:id:

Ako dokážem získať tento identifikátor? Respektíve ako sú navzájom prepojené jednotlivé datasety, keď nie podľa IČO?

Vopred ďakujem za odpoveď :slight_smile:

Niektoré datasety u nás nemajú mapovanie na iné. Špeciálne pri dlznikoch to je tak naschvál lebo je to dosť citlivá informácia a nechceme mapovať niečo zle.

Ďakujem za odpoveď. Viete mi prosím poradiť akým spôsobom by som sa mohol dopracovať k Identifikátoru dlžníka? Respektíve ako vlastne využiť tento dataset?

Ďakujem

Keďže sociálna poisťovňa nezverejnila žiadny identifikátor neostáva nič iné len ísť podľa mena a adresy. Je to miestami aj celkom nepresné.

Dataset sa však dá využiť napríklad na agregovane štatistiky o Tom koľko sa tam dlží, aké veľké sú dlhy, atď.

Ďakujem, za rýchlu odpoveď.

1 Like

Zdravím,
mám ešte jednu otázku. Snáď mi budete vedieť poradiť. Snažím sa naimportovať PostgreSql databázu vszp na vlastný server a následne s tými dátami pracovať. Pri importe mi však neustále vyhadzuje chyby.

Príklad:

ERROR:  syntax error at or near "7388568"
LINE 79: 7388568 A - HORIZONT S.R.O. HLAVNÁ1621/107 GABČÍKOVO 93005 4...
         ^
SQL state: 42601
Character: 1813

Na import som použil nástroj pgAdmin 4. Viete mi prosím poradiť kde robím chybu, poprípade nejaký iný tool na správu databázy?

Vyzerá to na zlé úvodzovky ? možno nahradiť úvodzovky v celom dokumente ?

Zdravim, viete mi prosim poslat nejaky popis toho ako to importujete cez pgadmin (aj on ma ine moznosti)?

Nie je to odpoved, ale moze pomoct vylucit ine veci: s psql v comand-line na Linux-e import funguje bez problemov.

T.j. mohlo by byt, ze sa zle ulozil .sql subor pri stiahnuti a rozhasilo tam uvodzovky. Alebo pri copy+paste. Atd. a pod.

1 Like