OpenData Eurofondy ITMS2014+

Vcera uvolnena nova verzia API.

Verzia obsahuje najma fixy identifikovanych chyb:

  • oprava v generatore swagger dokumentacie,
  • oprava rozdielneho poctu intenzit na projekte vo V1 a V2, napr. projekt s ID 243,
  • oprava zobrazovania zazmluvnenej sumy na intenzite projektu za konkretny zdroj, napr. projekt s ID 7 a jeho intenzita s ID 7,
  • oprava zobrazovania a priradenia hodnotitelov na ZoNFP,
  • oprava zobrazovania schvalenych sum ZoNFP
  • zrusenie hrefov v ramci aktivit ZoNFP,

Doplnene nove struktury v nadvaznosti na vyssie uvedene fixy:

  • informacia na projekte, ci ma otvoreny dodatok alebo zmenu projektu, t.j. ci RO/SO aktualne vykonava zmenu dat a struktur projektu, cize ak je hodnota FALSE, tak to znamena, ze RO/SO nerobi teraz ziadne zmeny v strukutre projektu

Odporucanie v nadvaznosti na fixy:

  1. odporucame stiahnut nanovo prijate ZoNFP, schvalene ZoNFP, zamietnute ZoNFP
  2. odporucame stiahnut nanovo projekty v realizacii, ukoncene projekty a nahrefovane objekty ako inzenzity, polozky rozpoctu, aktivity

Doplnene nove endpointy:

  • projektove ukazovatele - list a detail,
  • moznost vyhladavat v listoch ZoNFP a projektov podla ID projektoveho ukazovatela,
  • identifikovane/podozrenia na nezrovnalosti - list a detail,
  • pohladavky voci prijimatelom - list a detail.
4 Likes

:heart_eyes:

toto je este taka beta verzia

Narazila som na chybajuce Data v API (vsetky overovane nad v2):

  • niektore Subjekty naviazane na Uctovne Doklady ako Dodavatel - napr subjekty s itms_id in (72,76,77,78)
  • niektore zo Subjektov naviazanych na Uctovne Doklady ako Dodavatel nemaju uvedene ani ICO na ich relacii - napr subjekty s itms_id in (78, 17)
  • niektore Subjekty naviazane na Verejne Obstaravania ako Obstaravatel - napr subjekty s itms_id in (890,925)
  • niektore zo Subjektov naviazanych na Verejne Obstaravania ako Obstaravatel nemaju uvedene ICO na ich relacii - napr subjekty s itms_id in (925,100498)

A ako to vyzera s tymi datami 7-13? Budu v rovnakej strukture ako aktualne data?

Pripadne aj dalsie doplnujuce otazky ku datovej kvalite mam poznacene tu:

1 Like

Ako vznikajú OpenData: :wink:

3 Likes

mas cely ten clanok?

Inak pisu tam nekorektne informacie: “Ministerstvo pre novinárov nechcelo sprístupniť mená tých, čo zostali vo finále. TREND získal dáta pomocou jedného zo žiadateľov, ktorý mal heslo do systému ITMS 2014, kde sa nachádzajú informácie o podaných projektoch a ich úspešnosti. Vyselektoval tie subjekty, ktorým neposlali zamietavé stanovisko.”

Toto nie je pravda, to sa neda…takto som im zareagoval na FB: "ziadatelia sa vo verejnej casti ITMS2014+ nevedia dostat k informaciam, ktore uvadzate…take informacie vie poskytnut iba pouzivatel neverejnej casti, v ktorej pracuju zamestnanci ministerstiev, statnych agentur a inych organov, ktore sa podielaju na manazovani eurofondov…zaroven v neverejnej casti sa aplikuju pre pouzivatelov opravnenia a specialne vizibility, ktore pouzivatela opravnuju robit a vidiet to, co moze zo svojej pozicie…

…ine je, ze je pristupne API na opendata z EU fondov… https://opendata.itms2014.sk/swagger/… a tu si vie kazdy pozriet, ktore ZoNFP boli pre danu vyzvu prijate, vie si pozriet, ktore ZoNFP su pre danu vyzvu uz zamietnute a teda rozdiel medzi nimi je stale v spracovani a v hre, ze budu schvalene…"

2 Likes

tie ID su ID uctovnych dokladov, VO a pod., kde si identifikovala “chybne” subjekty/dodavatelov? ak nie, tak mi daj pls priklady ID tych uctovnych dokladov, VO a pod., pozriem si celu strukturu

nebudu v rovnakej takej robustnej strukture…nebudu ani cez API…bude to xml zverejnene na data.gov.sk , nakolko implementacia fondov pre 2007-2013 uz skoncila…jedine co sa moze menit su nezrovnalosti a to zverejnovanim xml napr. raz za mesiac sa uplne pokryje

poslem ti na mail.

nad tym som rozmyslal dnes, ze ci to plati. cize status prijatych zonfp sa po ich spracovani meneni a ostavaju tam vsetky ako prijate?

niektore Subjekty naviazane na Uctovne Doklady ako Dodavatel - napr subjekty s itms_id in (72,76,77,78)
subjekt 72 je dodavatelom na uctovnych dokladoch 2910, 4105,…
subjekt 76 je dodavatelom na uctovnych dokladoch 4018, 6170,…
subjekt 77 je dodavatelom na uctovnych dokladoch 3373, 5041,…
subjekt 78 je dodavatelom na uctovnych dokladoch 1835, 2147,…

niektore zo Subjektov naviazanych na Uctovne Doklady ako Dodavatel nemaju uvedene ani ICO na ich relacii - napr subjekty s itms_id in (78, 17)
subjekt 78 je dodavatelom na uctovnych dokladoch 1835, 2147,…
subjekt 78 je dodavatelom na uctovnych dokladoch 1516, 1848,…

niektore Subjekty naviazane na Verejne Obstaravania ako Obstaravatel - napr subjekty s itms_id in (890,925)
subjekt 890 je obstaravatelom na vo 3152
subjekt 925 je obstaravatelom na vo 3427

niektore zo Subjektov naviazanych na Verejne Obstaravania ako Obstaravatel nemaju uvedene ICO na ich relacii - napr subjekty s itms_id in (925,100498)
subjekt 925 je obstaravatelom na vo 3427
subjekt 100498 je obstaravatelom na vo 1170

Trafila som id tej vyzvy 154?
Ak ano, tak mi vychadzaju sice podobne, ale predsa odlisne vysledky…
https://bi.ekosystem.slovensko.digital/question/77

2 Likes

ano, ZoNFP v ramci endpointu prijate “zostavaju” teda vidis, cely balik ZoNFP, ktore prisli na RO/SO…tie ZoNFP “nemiznu” do inych endpointov

1 Like

…no asi nevedia uviest spravny, cely nazov vyzvy a kod…

…malo by ist o tuto vyzvu, ak som si dobre pospajal informacie, ktore su prezentovane… https://www.itms2014.sk/vyhlasene-vyzvy/vyhlasena-vyzva?id=329bd39c-324d-4aca-b278-f6e05b8b4597

…no rozdielom prijatych a uz zamietnutych ZoNFP dostanes mnozinu ZoNFP, ktore su este stale predmetom konania, t.j. este nebolo vydane rozhodnutie o schvaleni/neschvaleni ZoNFP a zaroven sa pozeras na struktury, ktore zodpovedaju prijatym, teda ziadanym strukturam ZoNFP…cize asi preto tie “rozdiely” tvojej mnoziny voci zoznamu v clanku…

…plus napr. porovnanim konkretnej ZoNFP v ramci endpointu Prijate a potom endpointu Schvalene, mozes vidiet ako a v com sa zmenila ZoNFP pocas procesu konania…napr. ako ci bolo schvalene tolko, kolko si ziadal, ci sa menil harmonogram realizacie a pod…endpoint Zamietnutych ZoNFP sa pozera na struktury dat, ktore zodpovedaju ziadanym strukturam, nakolko v tomto endpointe je dolezity len stav, ze je ZoNFP zamietnuta, z akeho dovodu, kolko ziskala bodov, kto hodnotil…

2 Likes

Vyzvu som teda trafila, a danych 19 ZoNFP mi zostali len ako prijate - ostatnych 50 zamietnutych som vopred odfiltrovala.
Podla dat v ekosysteme z nich este ani jedna nebola schvalena a teda mozem zatial vychadzat len z endpointu zonfp_prijate.

@Ernest_Walzel pls s akou latenciou su teraz open data z ITMS stahovane do Ekosystemu?
Nie som si uplne ista aktualnostou tych dat…

…ale to uz nie je podla mna predmetom tohto fora…to je ina tema ako su opendata a praca s datami…

1 Like

Porovnanim zoznamu vo verejne dostupnej casti clanku s mojim vysledkom z OpenDat mi vychadza o 9 ziadatelov naviac.
V API som si overila aktualnost stavov tych ZoNFP v ekosysteme a vychadza mi ze data v ekosysteme su voci API teraz aktualne.

Zaujimalo by ma teda ako dosli k tomu zuzenemu zoznamu zatial nezamietnutych ziadosti o NFP vramci danej vyzvy. Mali neverejne informacie alebo len nechceli poukazat hned na vsetkych?

Dnes som nanovo tahat cele ITMS, takze by to malo byt celkom aktualne. Inak sa kazdych 24 hodin stahuju len nove zaznamy (podla itms_identifier)

1 Like

Dakujem.

Vacsina projektov ktorym predtym vychadzalo nespravne cerpanie sa tym padom vycistila, ale vdaka 5 projektom na ktorych mi to cerpanie stale nesedelo, som nasla tentokrat 7 subjektov ktore su v tabulke subjekty ulozene duplicitne (s roznymi ekosystemovymi id). To mi nasledne robi neporiadok vo vysledkoch ked selectujem ocakavajuc ze kazdy subjekt bude mat prave jedno ekosystemove id…
https://bi.ekosystem.slovensko.digital/question/79

Vies to pls v blizkej dobe fixnut ci si mam osetrit selecty? :slight_smile:

Dik. Toto urcite treba opravit, dam tu este vediet kedy to bude.

1 Like

Kedze v ekosysteme este nie su zozbierane deklarovane vydavky na ziadostiach o platby a ich vazby na uctovne doklady, potesilo ma ked som na uctovnych dokladoch nasla ich vazby na projekty. Nasla som v nich vsak nie celkom doveryhodne data :wink:
https://bi.ekosystem.slovensko.digital/dashboard/12?projekt_itms_id=54
https://bi.ekosystem.slovensko.digital/dashboard/12?projekt_itms_id=207


@peter_k, @martin.kovacik pls mohli by ste sa na to pozriet?

1 Like

daj konkretne ID s popisom…lustit ten dashboard sa mi nechce, sorry :)…daj ID uctovnych dokladov, ID ZoP a ID projektov, kde vidis pripadnu chybu…dik