OFF IT topic- Nedorucene hlasovacie listky do volieb 2016

Musím sa posťažovať… Zažiadal som o hlasovacie lístky na úrade Košice-Staré mesto v termíne, odoslali ich do USA 1.28.2016. Boli mi doručené 3.3.2016- deň pred termínom ich opätovného doručenia na úrad! (pozn. normálna pohladnica pride za maximálne dva týždne)

Dôvod? Adresa bola vypísaná ručne (píše sa rok 2016!) a nie vytlačená na tlačiarni. Tým pádom ZIP code 11228 bol preložený ako 77228, keďže v USA sa píše jednotka ako | a naša jednotka sa viac podoba na 7. A na potvoru, moja ulica začína na 11.

Hovoríte si, ľudská blbosť… Lenže to sa voľby konajú každé 4 roky a to už museli na to prísť že ručne vypísané zásielky skrátka niekam doručené nebudú na čas. To, že iný obvod v Košiciach (KVP) použil na vytlačenie tlačiareň beriem ako ďalšiu priťažujúcu okolnosť. Plus tiež aj to, že so mnou komunikuje právnik, ako samotný zamestnanec úradu.

Možný dosah? V USA žije najväčšia komunita v troch susediacich am. štátoch- NY, NJ a PA. Všetky ZIP kódy v NY začínajú na 11. Takže každý kto žiadal o lístky v KE-Staré mesto, a na doručenie v NY, pravdepodobne nedostal svoje hárky v dostatočnom termíne, že ich môže úrad prijať späť načas. O ďalších obciach na SK ani nehovorím.

Koho z vás postihol podobný osud?

viem, ze podobnych pripadov je pomerne dost. od toho, ze v niektorych obciach odmietli vydat preukaz az potom, ze to poslali neskoro. alebo neposlali k tomu peciatku s podpisom atd…

chalani hovorili, ze by radi potom po volbach aj spisali pripady a blog o tom. tak uvidime.

https://www.facebook.com/groups/1071189986238281/

V tejto skupine sme o tom diskutovali 2x - hlavne príspevok z 26. februára.

Do zahraničia mnohým ľuďom neprišli hlasovacie lístky

Obratili sme sa na Ministerstvo vnutra s ponukou spravit spolocnu zaverecnu spravu k iniciative volby.digital. Zatial sa neozvali. Chapem, ze konkretne tento odbor na ktory sme pisali, ma po volbach toho asi dost. Poslal som im teraz reminder. Bolo by naozaj dobre nejak to uzavriet a pozriet sa tiez na taketo pripady. Urcite su tam poucenia do buducna.