Nový web Oravského múzea

Ahojte,

minulý rok sme vyhrali súťaž na dodávateľa nového webu pre Oravské múzeum (ktorého súčasťou je aj najnavštevovanejší hrad na Slovensku Oravský hrad). Toto je ich súčasný web: http://oravskemuzeum.sk/

Snažili sme sa web urobiť čo najfunkčnejší a splniť všetky zásady prístupnosti (ktoré dávajú v súčasnej dobe zmysel). Rovnako sme však museli rešpektovať požiadavky klienta, systém ich práce a úpravy obsahu a samozrejme aj obsah samotný. Niektoré časti budú ešte prelinkované na služby iných dodávateľov (ako predaj lístkov - ten tam teraz ešte nenájdete).

Web ešte doladzujeme, ale budeme radi za akékoľvek nápady na vylepšenia, záleží nám na čo najlepšom výsledku, lebo Orava je najlepšia!

Demo verzia: http://om-wp.studioecht.com/

4 Likes

Super zmena. Trochu som hladal cast nase expozicie. Dal som si ulohu najst info o dome Martina Kukucina. Je to trochu matuce… v casti menu dalsie expozicie to nenajdes. Na povednej stranke je to rovno na ociach aj s fotkou. Nasiel som to az dole v casti nase expozicie. Je to zarovnane doprava co je asi graficky ok ale nasiel som to az ked som dal ctrl+f lebo som neveril, ze jedna z par expozicii vypadla z uvodnej stranky.
V skutocnosti bude podstatne seo, lebo Dom MK urcite nepojdem hladat cez stranku muzea ale cez google a mozno ma odstreli na podstranku.

veru je to skryte - no podstate je ako pises v tom, ze 90% ludi ide na web kvoli hradu, 10% kvoli zeleznicke a ostatni idu za tym ostatnym O:-) Menej navstevovane veci sli do zadu, ale to bol aj ciel lebo nie su rovnocenne s inym expoziciami - ale pouvazujeme ako to dostat aspon trosku dopredu.

mozno to netreba davat viac dopredu, len to menu hore je matuce, mozno tam by to mohlo byt

Moje subjektivne komentare pri pozerani v browseri na pocitaci.

Mna velmi otravuje to preblikavacie menu (horna lista), prilisny kontrast a odtrhne mi oci od stranky.

Kalendar na uvodnej stranke je prilis velky, nemam nejaky dovod nan ist primarne. Treba dat priestor aktualitam a kalendar az za tym. (V aktualitach budu predsa vytiahnute info o najblizsich veciach z kalendara, to by mi malo stacit, ked hladam, kam ist dnes, zatra, pozajtra).

Menu Oravsky hrad (podobne ostatne podstranky):
otvori sa stranka kde je najskor podmenu vodorovne, potom aj zvysle a potom len zvysle. Prilis zlozite. Malo by stacit na to jedno menu hore. Napr. to menu vlavo prilis ubera priestor pre obsah.
Napr. navigacia na ine atrakcie z oravskeho jradu na spodu sa mi javi dostatocna, nemusim mat tu navigaciu vsade, ked si pozeram prave hrad.

Summary: vadi mi, ze je vsade vsetkeho prilis vela, to vychadza povodny web lepsie na tento typ prezentacie.

submenu nejako nefunguje, obsah stranky je pod nim

alebo

+1

problem ze na zaciatku je ta lista priesvitna a potom sa zmeni na bielu a este sa prepne biely text na cierny

1 Like

toto prekryvanie mi nerobi, ani chrome ani IE11.
Inak skusil som zmenit sirku prehliadania a predel je na 1024

  • >=1024=standartny prehliadac - nie je to velmi pritulne.
  • <=1023 = mobilne zariadenie - o dost lepsie. Tie podstranky su zhruba to co by som si predstavoval, vratane menu.

A toto na mna skocilo:

Notice: Undefined variable: meta_query in /nfsmnt/hosting1_1/6/a/6a361ea2-86f7-4842-bcc4-d9b941aa9bc3/studioecht.com/sub/om-wp/wp-content/themes/oravskemuzeum/functions.php on line 278

http://om-wp.studioecht.com/kontakty/ekonomicke-oddelenie/
male h v hepfelová

Ta horna preblikavacia lista sa mi tiez nepaci, inac dobre.
Mozno keby zostala taka tmava?

V akom prehliadaci a operacnom ti to prosim ta spravilo? Ja to mam ok v kazdom beznom.

je to zvláštne, doma vo firefoxe OK

v práci fo firefoxe ZLE

zdá sa mi, že aj obsah je v užšom páse

fullscreen, úvodná obrazovka

pozerám to aj cez vivaldi a tam je to OK

pridavam sa k nazoru ze to preblikavacie menu strasne bije do oci a odputa od obsahu

Sablona je podla mna po technickej stranke pomerne dobre spravena, napadli ma v zasade len drobnosti:

  • 118 requestov a 5.6MB mi pride vela na uvodnu stranku, Googlu sa to tiez moc nepaci,
  • responzivita este nie je uplne doriesena, napr. kalendar a mapa sa nezobrazuju spravne pri zmensovani,
  • JS a CSS nie je minifikovane app.css?ver=4.9.6, app.js?ver=4.9.6
  • uz spominane preblikavajuce menu.

Graficky som nikdy neprisiel na chut velkym pismenam, velkym tlacitkam a vysokym riadkom, kym sa dostanem k obsahu, ktory si chcem pozriet, tak sa nascrollujem … To je uz ale skor vec osobneho vkusu.

Osobne moc nemam rad weby postavene na Wordpresse, pretoze hned ako je nova verzia Wordpressu, tak je potrebne spravit jeho update spolu so vsetkymi pouzitymi pluginmi. Ked sa to nespravi, co niekedy ani nie je uplne trivialne kvoli pouzitej sablone a pluginom, tak hlavne popularnejsie weby su rychlo hacknute.

1 Like
  • Prefarbovanie toho menu aj mne hneď vybilo oči. Možno by stačilo tam dať trochu dlhší transition čas.

  • taktiež tá poznámka ku expozíciam, človek by ich očakával asi všetky v submenu ďalšie expozície hneď na úvode.

Inak príjemný redizajn. Keď človek nevie, čo hľadá, tak rýchlo nájde tie zaujímavé aj praktické veci, to je fajn.

Keďže ide o múzeum / galéria mohli by byť pri exponátoch odkazy na 3D model ( ak je už dostupný), alebo info, kedy bude dostupný.

Toto je zatial len dev verzia, finalna bude samozrejme minifikovana, js a css budu spojene a bude hostovaná inde. Určite sa to prejaví aj na rýchlosti. Co sa tyka samotneho Wordpressu tak sme dohodnutí na pravidelných aktualizáciach vsetkych sucasti. Sablony ktore robime pouzivaju minimum externych pluginov, je tam iba povinna jazda. Väčšina zamestnancov múzea boli na Wordpress už zvyknutí a vedeli s ním pracovať, takze to bolo pre nich najjednoduchšie.

Aká je prosím verzia toho problemoveho Firefoxu, vyskúšame replikovať. Windows alebo mac?

firefox quantum 60.0.2
používam archlinux

ako píšem, na laptope je to OK, tam je rovnaká verzia aj archlinux ako v robote na PC, jedine v robote mám 1920x1200 a na laptope 1920x1080, skúšal som fullscreen, firefox na plnú obrazoku, menšie okno > žiadna zmena v správaní

pozrel som to teraz na androide vo firefoxe a úvodná stránke je zle, nedá sa scrolovať …

cez menu som sa dostal ma oravský hrad, to je už OK, len submenu je scrolovacie, neviem či to niekoho napadne