Nová štruktúra fóra

Ahojte,

clenenie fora nam dlhodobo ludi ofrflavaju, ze je neprehladne a novy clovek sa tu hned strati. Skusali sme vselico, tak skusime znova.

Moj navrh na nove rozclenenie je nasledovny:

forum

  • cielovky
  • som tu novy a chcem sa rozhliadnut
  • chcem vediet co sa deje
  • chcem sa zapojit (statne projekty, pripomienkovanie, etc)
  • chcem sa zapojit (kodenie, grafika, etc)

Kategorie

  • Ako sa zapojit? (toto nech je prve)

  • slovensko.digital

    • oficialne spravy
    • pomocky a navody (co sa da robit, kde hladat, etc)
  • eGovernment

    • statne projekty
      • obstaravanie
      • reformne zamery
      • verejne alfa testovanie
    • nkivs
    • open data & open api
    • stat overflow
  • skusenosti pouzivatelov egovu, pomocky a navody

  • pracovne skupiny

    • vsetky mozne co mame
  • vsetko ostatne

  • stare kategorie

Priklady: ako by sme chceli aby vyzerala frontpage: https://discuss.newrelic.com/

1 Like

@stanley napisal k tomu toto:

K PLATFORME

Okej cize nejaky cas sledujem sucasnu platformu, vide som aj New Relic trochu, ale len fakt zbezne.

Kazdopadne ja to skusim ponat z ineho konca a from the scratch poskladat, odkial som sa na to pozeral ja. Mozno nieco z toho padne vhod a prispeje to k vyslednemu celku.

Spravil som nejaky mockup zatial len na landing page, ostatne som este neprechadzal. Wording som dal taky by-heart zatial, cize sa nemusi brat vazne.


Cize co sa tyka struktury tak

je tam header s nejakym CTA na support (tam som dal vsetko od pridania clanku az po financnu pomoc, nech cez to prechadza kazdy bez ohladu na to, kvoli comu prisiel - zatial trochu chudobny, moze vyzerat lepsie). Potom su tam klasicke prelinky - hodil som tam prve veci co mi prisli na um, cize slack, github, ekosystem, about a search.

Potom som hodil nejaky glimpse na objem ludi, z ktoreho komunita pozostava. (na dojem)

Pracovne skupiny:
Momentalne celkom nechapem ako pracovane skupiny funguju, resp. skor to pre mna vyzera ze nie uplne funguju tak ako su postavene. Konkretne myslim hlavne to, ze je tam vytvorenych vela takych, ktore su uplne alebo aspon skoro prazdne, co znamena, ze ta struktura akou je to postavene je asi predimenzovana. Ja by som pracovane skupiny vytvaral radsej okolo projektov, pretoze je logicky pravdepodobnejsie ze sa bude tvorit mixup roznych skillov nad jednym projektom, ako to, ze bude nieco riesit cisto skupina UXakov alebo ze nieco budu robit cisto HW ludia. To ste mysleli asi na clanky, kde sa vybera technologia, alebo nejake riesenie, ale ako hovorim, pri tych mini objemoch alebo prazdnotach, co tam vznikaju je to asi lepsie urobit inak.

Cize ja by som vytvoril pracovane skupiny okolo projektov a do excerptu vzdy na zaciatok napisal, coho kolko treba, coho kolko mame, atd… to by mohlo byt takym hookom pre tych, ktori hladaju, ze co sa vlastne da robit. Ked su requirements naplnene, tak sa sleduje priebeh.

Teda neviem ci si to predstavujem uplne spravne, ale snad sa aspon chapeme.

Featured clanky:
Zrezal som tie kategorie do 6tich, do ktorych by sa pri troche snahy malo dat vtrepat vsetko. Mozno v kazdej kategorii sa potom daju este vytvorit nejaku subkategorie alebo tagy poda ktorych sa da filtrovat ak by toho bolo vela, no myslim, ze ked sa spravi velmi simple slim listing, vdaka ktoremu na monitore vidis dost vela itemov naraz, tak mozno ani nie.

Co sa tyka kategorii tak trohu zhrniem, co sa podla mna da do coho natrepat
CO JE NOVE V STATE (statne projekty a asi vsetky new, ktore ludia z SD ziskavaju v kontakte s uradmi atd…)
CO BY MOHOLO BYT (transparentnost a participacia, orientacia statnych IT sluzieb na obcana, Efektivnost investicii do IT, Zodpovedne riadenie, … a vobec hocico co obsahuje navrhy na zlepsie)
STAT OVERFLOW (to som zlucil z rovnomennej sucasnej temy a Skusenosti pouzivatela a prakticky hocico, co obsahuje navody, postupy, atd… ci sa to da robit sposobom StackOverflow je druha otazka,)
CO JE NOVE V SD (toto je asi jasne, vsetky zmeny a announcementy od SD a tak)
K PIVU (to je Other, resp nezaradene, alebo veci zo zahranicia, gossipy a cokolvek co nepatri do niektorej z inych tem)
FAQ (asi jasne)

Potom uz cely zoznam clankov, ktore su oznacovane podla featured tem (ta teda sluzi ako legenda)

-zatial tolko

Mne sa to delenie celkom paci (aj screenshoty), aj pointa s tym “co sa teraz prave riesi a mozem sa tam zapojit”. Na strane fora budem musiet pozriet ci sa to da nejako jednoducho spravit. Uprimne - velmi sa mi nechce teraz customizovat toto forum, lebo je velmi zivy vyvoj a musel by som to udrziavat na ukor inych - asi dolezitejsich veci.

Co vy na to?

To co ma NewRelic je v podstate toto https://platforma.slovensko.digital/categories ci?
Ten navrh od @stanley vyzera fajn, ale mam urcite pochybnosti, ze to pojde nejako jednoducho spravit.

Ano, pointa je prehodit frontpage na tu categories subpage. Ale predtym musime upratat kategorie, lebo teraz je to peklo. Hrozne vela toho je.

Konecne som si zvykol, orientujem sa v pohode a teraz sa to ide menit…no jo.

Pre existujucich sa vela nezmeni, len si prepnes homepage na to co tam je teraz.

1 Like

Ak by to bolo možné, skromne prosím o vytvorenie novej pracovnej skupiny LinkedData :blush: (ktorá presahuje OpenData a týka sa aj Backendu, Interoperability ISVS, Open Source a podobne).

ďakujem
m