Nová obálka s červeným pruhom - úradné rozhodnutia doručované hybrindou poštou

graf bol opravený, aktuálne je to cca 30tis. zásielok.

Koľko bolo skartovaných?
Koľko bolo prevzatých?
Aké sú najčastejšie námietky?
Koľko strán bolo vytlačených?
Koľko z toho boli samotné rozhodnutia?
Koľko z toho bolo príloh?

Vaše otázky smerujú k obsahu zásielok, ktoré sú obsahom listového tajomstva, takže neviem či Vám to niekto bude vedieť povedať.

Chcel by som Vám ale povedať, že nám inštitúcie nahlasovali predpokladané počty do konca roka a aj to, koľko budú posielať mesačne na budúci rok, skutočnosť je viacej ako dvojnásobok ich vtedajších predpokladov, čo ma nesmierne teší a preto som písal, že záujem je a aj spokojnosť.

Češi nemajú problém zverejniť počet strán

kde prosím sa viem dostať k týmto číslam?

1 Like

@S_E si písal že “neveríš” tomu čo tu píšeme, ako fungujú veci v realite. Tak ako príklad, tu máš žlté papieriky k 4 úradným listom, čo som našiel v schránke za posledné 2 týždne pred Vianocami.


Vo všetkých prípadoch išlo o org. zložky ústredných orgánov, nie nejaké mikroúrady. Schránku mám aktivovanú na doručovanie viac ako 3 roky.

Tipnem si: Danovy urad. Od nich som dostal tiez asi 4 zlte papieriky v priebehu decembra. 3x pokuta za neskore preddavky DPPO z 2015(1), 1x nepresiel vykaz k DPH(2). Ked som volal na infolinku ze preco takto papierom, povedali citujem “Danovy urad este nema obojsmernu elektronicku komunikaciu”. A ze “sa na tom pracuje”.

(1) To ze teraz posielaju pokuty z 2015 je celkom vtipne, technicky to mohli vediet na druhy den po termine (april 2015). Vtedy pani na danovom hovorila, ze to urcite pride, lebo sa to robi strojovo.

(2) Je iste podozrenie, ze ked sa posiela viac veci naraz, tak nie vsetko prejde, ale neskumal som to.

Edit: navtipnejsie je, ze nahanaju zivnostnikov s elektronickou komunikaciou, na papieri nic neakceptuju, ale oni kludne posielaju papier dalej. Ach jaj.

Skôr som písal, že neverím, že posielajú skenované dokumenty s podpisom a k tomu to ešte raz elektronicky podpisujú :slight_smile: lebo to tuším nie je PDF/A ak si dobre spomínam.

Ja VERIM tomu, čo píšete, lebo som prešiel úrady a naozaj mám veľmi dobrý prehľad o tom, akým spôsobom dnes tieto úrady aj elektronicky komunikujú aj listinne.

A Finančné riaditeľstvo je kapitola sama o sebe, predpokladám, že viete o tom, že si vydobyli výnimku za predošlého obdobia a teda si doručovali do vlastných schránok, pričom to takto si upravili aj v legislatíve, a tam majú povinnosť len voči tým subjektom, ktoré mali povinnosť komunikovať elektronicky voči daňovej správe. Ale teraz už mám pocit že sa urobil poriadok a teda, že musia pripraviť doručovanie aj do schránok UPVS, teda duálne doručovanie. A samozrejme tým pribudne aj doručovanie tým FO, ktoré si dobrovoľne aktivovali schránky na doručovanie.

ja mám taký pocit, že povinnosť OVM je elektronicky doručovať vtedy, ak to iný predpis pre dané konanie neurčuje listinne. Takže treba pozrieť toto, či je to OK, inak sa dá namietať spôsob doručenia, ale zvyčajne nie je to prekážkou postupu OVM…

ZoEGOV § 29 (1) Elektronické podanie a elektronický úradný dokument sa doručuje elektronicky, pričom miestom na elektronické doručovanie je elektronická schránka, ktorá je aktivovaná. Elektronické doručovanie elektronického podania a elektronického úradného dokumentu sa vykoná spôsobom podľa tohto zákona, ak osobitné predpisy pri spôsobe doručovania elektronickými prostriedkami neustanovujú inak

Zdravím, ved takéto štatistiky na UPVS sú, pokiaľ viem:
https://statistiky.slovensko.sk/