Nevolajtemi.sk skončilo? Tak zase začali vyvolávať

Ahojte,
Za poslednú dobu od kedy fungovalo nevolajtemi.sk som zaznamenal oveľa menšie množstvo nevyžiadaných hovorov. Niekedy mi volali na firemné čislo, lebo finstat.sk scrapuje register účtovných závierok (pozor cez OpenAPI telefónne čísla nie sú dostupné) a potom predáva tieto dáta všekovakým firmám. Firmy že majú výnimku z GDPR a neviem čo… . Našťastie tam majú v pohode podporu a moje číslo zmazali a od vtedy mi nikto nevolal. Teda až do dnes, kedy mi volá teta z “Market research”, že moje číslo náhodne vygenerovali. Tak že ich idem nahlásiť na nevolajtemi.sk a vidím tam toto:

To ako keby sa znížil počet kriminality tak zrušíme policajtov a máme to tu zase. Máte niekto nejaké riešenie ako nahlásiť takýto neželaný hovor nejako efektívne ?

Ďakujem

Ja praktizujem toto :

  • uistim sa že na druhej strane je človek
  • a následne polozim telefón ku rádiu ale nezložim hovor.

Rekord kým druhá strana pochopila, že sa už niet s kým rozprávať je viac ako 5 minút :slight_smile:

Aj nevolajte mi fungovalo defacto ako preposielac emailov. Cize sablonku mozes stale pouzivat:

Dobrý deň,

dňa XXX som bol(a) telefonicky kontaktovaný(á) ako fyzická osoba na moje číslo +XXX spoločnosťou XXX z telefónneho čísla +XXX. Keďže si nie som vedomý(á) súhlasu, ktorý som na tento účel udelil(a) vyššie spomínanej spoločnosti, žiadam o prešetrenie tohto protizákonného konania a vyvodenie zodpovednosti.

Doplňujúci komentár: Pan sa predstavil ako zastupca firmy XXX, ze telefonne cislo mu ziskala sekretarka a chce mi predstavit nejake investovanie. Nepytal sa na ziadny suhlas a cislo mu nasla sekretarka niekde na webe.
Zároveň žiadam o informovanie o stave preverovania tejto záležitosti na moje kontaktné údaje uvedené nižšie.

S pozdravom,
Ján Suchal
Púpavová 31, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
+XXX

Pripadne ti pride takato vyzva na doplnenie:

Je potrebné vyjadriť sa ku každej požadovanej informácii, t.j. aj k tej, ktorú neviete špecifikovať – uveďte, že neviete/nepamätáte sa/informácia Vám nebola oznámená a pod.:
a. dátum a čas volania/SMS/e-mailu
b. predmet/vec – ponuka, ktorá bola obsahom priameho marketingu (stručný opis)
c. či volané telefónne číslo je zmluvne registrované na fyzickú osobu, fyzickú osobu – podnikateľa (živnostníka) alebo na právnickú osobu (firmu)
d. či ste po volaní dostali potvrdzujúcu SMS/e-mail (ak áno, prosím priložte)

Lehota na zaslanie požadovaných informácií je 5 kalendárnych dní.
V prípade nedoplnenia požadovaných informácií úrad podnet odloží.

S pozdravom

Posiela sa emailom na inspection@teleoff.gov.sk s predmetom “Podnet”.

Este sa da poslat aj podnet na UOOU smerom na firmu co ti vola (lebo zjavne tel.cislo je osobny udaj), ale na to sablonku nemam.

4 Likes