Neobojstranna elektronicka komunikacia s financnou spravou

Ak potrebujete nejaku ziadost poslat na financnu spravu, tak da sa pouzit tento link https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/eFormVzor/DP/form.329.html, co je skvele, avsak odpoved Vam pride jedine fyzickou postou alebo sa po nu musite zastavit priamo na urade.

… ale uz nie dlho :wink:

1 Like

Nemam sice najdetailnejsie informacie o projekte OBK, avsak:

  • verejna informacia je ze zatial to bolo spustene len pre colnikov a funguje to s velkymi problemami
  • interne sa tomu robi bohovske promo (ako inak) v zmysle ze je to mega uspech
  • z internych tamtamov viem povedat ze pre daniarov sa planuje spustenie “na jesen”, v skutocnosti rozumej niekedy v roku 2017 a tiez
  • ucastnici projektu sa o nom nevyjadruju prave pochvalne, skor naopak. Spustali to tak ako mnoho inych projektov vo financnej sprave - naoko oficialne prevzate, no v praxi polotovar, ktory nemozes dat do ruk userom.

Skoda ze tento projekt nie je len nejaka interna aplikacka, ale ma realny dopad na fungovanie danovych subjektov, minimalne v zmysle ze si nemozu byt iste kedy to vlastne bude spustene, a nakolko to bude funkcne (nemajme iluzie).

A napr. pre projekt kde som clenom, ma aj meskanie OBK pomerne závažné konzekvencie, ktore mozu mat dopad na plnenie medzinarodnych zavazkov SR v inej oblasti, a samozrejme bude to mat aj interny financny dopad, pretoze minimalne na rok 2016 musime programovat s procesmi nastavenymi este po starom, pricom sme pocitali ze OBK bude spustene aspon ako-tak nacas.

Message pre danove subjekty - zatial kludne zabudnite na OBK, minimalne v komunikacii danovymi uradmi.