Nemožnosť podpísať podanie certifikátom z eID

aky mas operacny system a prehliadac? najcastejsie tam byva zavada
odporucam IE + WIN7 na slovensko.sk

https://zep.digis.sk ma tu vyhodu, ze sa tam daju otestovat veci, ktore bezia v pozadi. Ked mi neslo nieco n ejustice, tak to so mnou ich pracovnik prechadzal. Keby mi to zasa neslo, pokusil by som sa to nainstalovat znovu do vsetkych prehliadacov a postupne skusal. Ako sa pise vyssie, v IE by to malo fungovat najskor. Mne to ide tusim vo vsetkych 3 zakladnych a ani teraz neviem, kedze som to dlho nepotreboval. Problem je len ked uspavam ntb, tak potom treba nieco z toho Digis like bordelu restartnut a az nasledne to funguje dobre. Ked to nepojde ani po hodinovom trapeni sa s infolinkou, cez TeamViewer, ci cez Skype, treba navstivit Kalinakov biznis(často drahá búda na kraji mesta) a poziadat o pregenerovanie certifikatov.

pouzivam WIN10 a Chrome, ale mam moznost to skusit pod virtualnou masinou (VirtualBox) s WIN7 a IE8. zep.digis.sk je co? mne takyto web neide otvorit

Pardon, beriem spat, uz im to nefunguje! (Bolo to https://zep.digis.sk) Respektive to uz asi nemaju verejne.
Mozno sa Vas vsak tyka problém popísaný dnes na DSL.sk
Nový problém
Ako sa ale dnes ukázalo, problém majú aj užívatelia skôr vydaných eID so skôr vygenerovanými certifikátmi. Na DSL.sk sa dnes obrátil čitateľ, ktorému prestalo fungovať prihlasovanie na Slovensko.sk pomocou takéhoto eID s doterajšou verziou eID klient 1.9.4.

Následne v reakcii a po výzve eID klienta na upgrade prešiel na novú verziu eID klient 2.0.1. Pri tej sa ale ukázalo aj podľa informácií infolinky ústredného portálu, že táto verzia zase nie je kompatibilná s takýmito existujúcimi eID kartami so skôr vydanými certifikátmi.

Napriek tomu boli užívatelia verzie 1.9.4 vyzývaní, aby na túto verziu prešli. Aj výzvou softvérom eID klient aj napríklad informáciami o dostupnosti novej verzie na stránkach Slovensko.sk.

Riešením pre čitateľa tak bol návrat na verziu eID klient 1.9.4. Inštalačné súbory ale už nie sú k dispozícii na stiahnutie a infolinka mu poslala odkaz na stiahnutie na službu tretej strany pre zdieľanie súborov. Po jej opätovnom nainštalovaní bol eID a prihlasovanie na Slovensko.sk opäť funkčné.
Zdroj: http://www.dsl.sk/article.php?article=21332

elektronicky OP bol vydany v maji 2018, vtedy tam boli nahrane aj certifikaty. eID klienta som stahoval a instaloval pred dvoma dnami, bude to teda ta verzia 2.0.1. Prihlasovanie na slovensko.sk funguje v poriadku, jedine co mi nefunguje je podpisovanie, a to kvoli tomu ze sa mi nespropaguju certifikaty z eID. Vraj pri vlozeni eOP do citacky by to malo odomna hned pytat BOK a spropagovat certifikaty, odomna to vsak ziadny BOK nepyta a certifikaty sa nenaistaluju.

https://zep.disig.sk/Portal
by mal stale fungovat, mas preklep v domene asi preto ti to nejde

1 Like

Dik, najprv som to mal bez https a to mali nastavene tak, ze to nepresmerovalo nikam(Asi z dovodu, ze to mohlo byt zmenene a presmerovane inde.). A bol som v tom, ze pred mesiacmi to fungovalo priamo po zadani https://zep.disig.sk

Je to zep.disig.sk

1 Like

:joy::rofl::sweat_smile: :innocent: :blush:

eID mam vydanu v 10/2016 aj s certifikatmi. V 3/2018 som si nahral nove certifikaty. Pouzivam najnovsieho eid klienta (2.0.1) a najnovsie DSuite.eIDAS (1.08). Ide mi prihlasenie na slovensko.sk cez eid, ide mi prihlasenie na PFS.sk aj s vyuzitim podpisu. Mam Win10 x64, pouzivam IE11

tak uz mi to vcera nedalo, z podpory slovensko.sk mi pisu furt to iste dookola, ze ked vlozim eID do citacky tak to ma odomna pytat BOK. tak som to cele odinstaloval a naistaloval som to vo virtualke (VirtualBox) kde mi bezi OS Windows7. A cuduj sa svete, zafungovalo to na supu, po vlozeni eID to zrazu pyta BOK a pri podpisovani sa mi ponukne certifikat na podpis.

ale aj tak by ma zaujimalo v com bol problem pod Windows 10 ze tam mi to neslo, preco to nevypytalo odomna BOK po vlozeni eID do citacky…

mam w10 ako VM, a keďže použivam aj inú kartu a buď funguje jedna ale druhá, pomáha postup :
vytiahnúť čitačku
ako admin :
net stop certpropsvc
net start certpropsvc
net stop scdeviceenum
net start scdeviceenum
zasunúť čítačku

Vo vedlajsom vlakne sa este rozobera, ze je to sposobene chybnymi 64 bit. ovladacmi. ak ej ta Win7 32 bitova, mohlo by to byt ono eID prelomene?.

Vyzerá, že problém je v aplikácii eID Certificate Propagator (WIN10 64b). Spúšťa sa s eID klientom (v. 2.0.2), ale nefunguje. Nechce BOK a nezobrazuje certifikáty cez dSigner. Keď som si ale v štart-e vyhľadal eID a klikol priamo na aplikáciu eID Certificate Propagator (nie štart eID), tak si to vypýtalo BOK a už všetko funguje, ako má. Po reštarte počítača je potrebné postup zopakovať.

1 Like

Na podpisovanie s eID mozete vyskusat aj sluzbu Podpisuj.sk, ktorej som jednym zo spoluautorov. Na bezne pouzitie je zadarmo. Aplikacia pracuje s novym SW, ktory zverejnilo nedavno UPVS.

To cloveku vobec nepomoze, pretoze nie su viditelne certifikaty. Okrem toho, nie som si isty ci sa da napr. nahrat a odoslat podpisany formular napr ezaloby.sk

Umoznuje podpisuj.sk aj pridavanie kvalifikovanej casovej peciatky zdarma?
reps. z akeho zdroja je tato peciatka?
Pozn.:
Ked podpisujem cez rozhranie schranky, prebieha to tak ze dokument podpisem a portal ho opatri casovou peciatkou. Podpis aj peciatka je zdarma.
Ide mi o to ze niektore sluzby pozaduju kvalifikovany el podpis aj s kvalifikovanou casovou peciatkou.
Podpis ten je jasny. Kvalifikovana peciatka je trochu komplikovanejsia. Kedze chcem komunikovat so statom cez schranku nechcem platit za kazdu kvalifikovanu casovu peciatku nejakej komercnej certifikacnej autorite.
Ma toto podpisuj.sk nejako poriesene?

O tomto pochybujem, veď niekto to musí CA zaplatiť.

Po prijatí podania elektronická podateľňa doplní časovú pečiatku vždy keď chýba. (Je to treba minimálne kvôli fixácii času, kedy už mala podanie k dispozícii.) Nezáleží na podpisovacom sw.

Tomuto nerozumiem, kde nie su viditelne?

Preco by to nemalo byt mozne?

Zo stranky MSSR:

Prílohy k elektronickému podaniu je možné prikladať vo formátoch

PDF – Abdobe Portable Document formát
PNG - Portable Network Graphics formát
TXT - ASCII textový dokument v UTF-8 kódovaní
XML - Extensible Markup Language
ZEP, XZEP, ASIC, ASICE - Elektronicky podpísané elektronické dokumenty
JPG, JPEG, JPE, JFIF - Joint Photographic Experts Group formát
TIF, TIFF - Tagged Image File Format

Podpisuj.sk vyraba bud podpisane PDF dokumenty alebo podpisove kontajnery ASICE.

Zial takto daleko ta sluzba nie je, aby sme to ako autori utiahli.

Organizacia moze mat vlastny zdroj kvalifikovanych casovych peciatok a ak taky nema opatrime dokument kvalifikovanou CP my. Zdrojom je v tom druhom pripade ICA.cz.

Kazdopadne pre bezne podpisovanie, pred podanim, nie je potrebne nad kvalifikovanou casovou peciatkou uvazovat, pre bezne ukony nie je vyzadovana.