Nemožnosť podpísať podanie certifikátom z eID

Caute, taketo nieco sa vam neobjavilo po vygenerovani novych cerfitikatov ?

image

Ahojte, snažim sa vygenerovat nove certifikaty na občianskom, generovanie prebehlo ale podpisať sa mi už nedaju. Chyba nejaka libka, viete poradit čo s tym ? Dik.

image

eID aplikacia 4.4 pre MacOS sa celkovo sprava velmi divne - v CTK komponente skonci virtualKeyboard vzdy Segfault-om, takze tento je uplne nepouzitelny. PKCS#11 kniznica je zas pristupna iba pre jednu aplikaciu sucasne, pokus o prihlasenie dalsej aplikacie (alebo pokus o overenie identity na slovensko.sk) caka dovtedy, kym sa prva aplikacia neukonci. Ak sa PKCS#11 pouziva v Acrobate, pri odchode z aplikacie nastava SIGABRT vo FinalizePKCS11().

len pre info - najväčšie pracovisko na občianske nemá do konca februára žiadny voľný termín. Ďakujeme!


Oprava: V celej Bratislave sa nedá dohodnúť termín na vybavenie občianskeho.

1 Like

Ak človek cestuje po SK tak vybrať si termín v malom meste, tam si podať žiadosť a dať si vyzdvihnutie dokladu na svoje bližšie pracovisko. Termíny na prevzatie dokladu sú voľné aj BA aj v KE.
Prípadne ak nepotrebuje mať občiansky tak ho odovzdať a dať si doručiť kuriérom na adresu.

Ten rezervačný systém je aj nejaký divný,

  1. otvorím si stránku portal.minv.sk
  2. vyberiem Rezervačný systém https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/Rezervacny-system/
  3. dole klik na odkaz prejsť na rezervačný systém. Hodí ma na Univerzálny rezervačný systém
  4. dám pokračovať
  5. vyberiem službu, Vyhotoviť doklad - občiansky, vodičský, cestovný pas,
  6. potom ponúkne Prihlásenie cez eID kartu
  7. prihlásim sa a hodí ma niekde inde do “Modifikácia kontaktných údajov v informačnom systéme správnych agend MV SR
  8. hore kliknem na menu Rezervačný systém
  9. vyberiem Doklady a som niekde inde
    zopakujem bod 2-5 a tak sa dostanem tam kde som chcel

prípadne v bode 9. nekliknem na ponúkanú stránku doklady, ale horné menu “Univerzálny rezervačný systém” a opakujem od bodu 4.

Ideálne by bolo aby po prihlásení bod 7 pokračovalo rovno na " Výber pracoviska" tam kde by som bol pred prihlásením ak by som ručne vyplnil osobné údaje.

Tak oprava. Tuto chybu by zrejme mala podla aktualnych informacii vyriesit zajtrajsia verzia eID klienta.

Bullshit - and you know it.

Existuje k tomuto rieseniu nejaky funkcny CI/CD proces s UT/FT/IT ?
Aky je code coverage factor ?

Stale mi vypisuje chybu “DitecError(1) undefined”

2 Likes

Preklad: Nedefinovaná chyba 1, ktorú spôsobil Ditec. :smiley:

Vysvetlenie: Nemáš také prostredie, aké má Ditec.
Napr. Linux namiesto Windows, openjdk namiesto Oracle JRE.

1 Like

Zdravím priatelia,
scrollujem fórum, už nejakú chviľku ale zatiaľ som nenašiel odpoveď na moju otázku, tak som si povedal, že sa radšej opýtam.

D.signer pri zvolení certifikátu na podpis dokumentu z Finančnej správy zamrzne a kľudne ostane zamrznutý aj niekoľko hodín (mám to odskúšané), no a keď ho potom v procesoch ukončím, tak samozrejme, že mi neprejde podpis na portál finančnej správy.

Nestretli ste sa niekto s niečim aspoň vzdialene podobným, resp. nemáte nejaké tipy ako vyriešiť tento problém?

Replikovanie problému:

  1. Vplnenie žiadosti o autorizáciu daňového subjektu na portáli https://www.financnasprava.sk
  2. Kliknutie na tlačidlo “Podpisať”
  3. Otvorí sa D.signer, kde kliknem na tlačidlo “Podpísať”
  4. V okne s certifikátmi si zvolím jediný, ktorý tam mám a kliknem na tlačidlo “OK”
  5. Aplikácia zamrzne a prestane pracovať, podotýkam, že okno na vyber certifikátu sa nezatvorí.

EDIT:
Problém vyriešený naištalovaním rozšírenia D.Bridge 2 do prehliadača.

Ďakujem za reakciu. Nie, mám Windows, ale asi to bude tým, že nemám ten nový občiansky. Neuvedomila som si to. Nenašla som nikde, kde by boli uvedené výkony na ktoré ešte platí pôvodný, vydaný do júna 2021. Ja som chcela podpísať prechodný pobyt.

Dňa št 4. 5. 2023, 23:42 martin.sechny via platforma.slovensko.digital noreply@platforma.slovensko.digital napísal(a):

Dole je tabuľka na aké úkony sa dá použiť starý eID a po vygenerovaní certifikátu pre uznaný spôsob autorizácie.

Veľmi pekne ďakujem.

Dňa pi 5. 5. 2023, 11:50 Val via platforma.slovensko.digital noreply@platforma.slovensko.digital napísal(a):

Ahojte, viete niekto poradiť ako podpísať žiadosť na macu? Keď dám podpísať, tak mi vyhodí “nastavenia” ale v nich neviem nič vybrať. žiadny Slot

  • D.Launcher mám
  • Javu mám
  • D.Bridge2 rozšírenie mám
  • certifikáty platné

Keď dám zelenú šípku obnovenia /pri každom eID klient, PSCA…/ nič nenačíta…

Len kontrolna otazka - mate vydane certifikaty? Ak mate novy OP, tak to nie je automaticke. Avsak staci cez eidklienta kliknut a vydat si ich na dialku.

ako som písala vyššie, mám :confused:

1 Like

Priznam sa, ze tu uz neviem. Mozno vieme pomoct inak. Na akom portali potrebujete nieco podpisat?

už som to vyriešila, náhodou som natrafila na veľmi aktívneho človeka na podpore slovensko.sk takže mi pomohli tam :slight_smile: chýbala ešte app D.Launcher 2

1 Like

Moja otazka vsak ostava, na akom portali podpisujete?