Nejde mi vytvořit elektronicky podpis v Adobe Acrobar Reader DC

Zdravím, mám slovensky OP s certifikáty, nainstaloval jsem všechny aplikace z balíčku k OP, ale i tak mi nejde podepisovat pdf soubory v Adobe Acrobat Reader DC. Běžně přitom s českou OP nebo i s jinou čipovou kartou (na obou mám různé certifikáty pro kvalifikovaný podpis) mi v tom samém PC podepisování v AAR DC funguje. Certifikát na slovenské OP v AAR DC vidím (ten ACA), ale pokud vytvořím podpis, program nic neudělá, po druhém pokusu zamrzne. Zkoušel jsem odinstalovat a nainstalovat jak AAR DC, tak aplikace pro OP. Nevím, v čem je problém.

Díky.

1 Like

Zdravím,
Ja postupujem nasledovne:
Zapnem “Štart EID”
Pripojím čítačku
Zasuniem OP
image
Otvorím PDF (pozor existuje viac typov PDF)


Certificates → Digitally sign → vyberiem miesto
Vyberiem ACA certifikát
Continue, Sign, nazvem, uložím, zadám BOK, zadám KEP, hotovo, funguje.

Vyskúšajte, či vám ide podpisovať napr. cez QES Portál - Elektronický podpis bez hraníc ak nejde ani to, tak bude problém v inštalácii EID (skúste vypnúť intel-vt, hyper-v, skontrolovať, či bežia všetky služby, prípadne iné zariadenie), prípadne preinštalovať ovládače na čítačku. Skúste iný PDF súbor, pozor na veľkosť súboru. Vylučovacou metódou :slight_smile:
Môj env: Win 10 Home, Verzia EID 3.4, Gemalto čítačka.
Mám jedno zariadenie kde podpisovanie slovenským EID nikdy nešlo, ale zase na 4 ďalších mi to ide, neprišiel som na to prečo a skúšal som hocičo. Keď tak skúste kontaktovať support na slovensko.sk

1 Like