Nefungujúce služby na Slovensko.sk

od 1.1.2016 mali fungovať tieto služby

  • Informovanie sa o uskutočnených úkonoch v ESS
  • Registrácia do verejných služieb súdnictva
  • Zápis úkonu a požiadavky do ESS
  • Podanie žiadosti o prístup k archívu nahrávok súdneho pojednávania
  • Informovanie účastníkov konania o zmenách v súdnom konaní
  • Sprístupnenie archívu pojednávania
  • Vyhľadanie záznamov v súdnom spise
  • Podanie žiadosti o nahliadnutie do súdneho spisu
  • Informovanie sa o súdnom konaní pre účastníkov konania
  • Podanie žiadosti o poskytnutie výpisu o ukončených súdnych prípadoch

https://www.slovensko.sk/obcan.justice.gov.sk/sudny-spis

zatiaľ nič…

2 Likes

Hlavne by bolo fajn, ak by sa vyvinula natívna aplikácia ktorá by eID schránku integrovala do Mail app a ak by komunikácia s úradmi prebiehala elektronicky. Čakať na písomné uznesenia je trápne, hlavne keď celé podanie bolo riešené elektronicky.

2 Likes

podla zakona ak das elektronicke podanie cez schranku, musi ti urad aj odpovedat elektronicky - do schranky (zial vacsina uradnikov, vratane ich najvyssich manazerov o tom netusi) … integrovat priamo s postou to asi nepojde, ale postove notifikacie by mali fungovat …

btw: ja sa uz mesiace snazim nieco vycitat z data.gov.sk … a vacsina datasetov je tam furt nefunkcna … a tie co su funkcne su 2 roky stare …

Možem ti potvrdiť, ze do schránky mi zatiaľ chodia iba veci z obchodného reg. Akákoľvek komunikácia súdu ku mne (uznesenia, výzvy, rozsudky a pod.) ide VÝLUČNE papierovou formou. Vyznačenie doložky právnej moci -> čakanie na doručenie papierového rozsudku, zaslanie papiera na vyznačenie právnej moci, čakanie na to, kým sa úradnícka dostane k opečiatkovaniu papiera a čakanie na doručenie opečiatkovaného papiera…

Napodobne… Zial sudcovia a cela ta spravodliva ekipa od mie ta menit navyky pod vyhovorkou nezavislosti. A zjavne rovnako aj miestni uradnici. Ukazalo sa to tetaz pri volbach. Ked nevedia / nechcu vediet ani citat / odpovedat na maily, tak elektronicke schranky su pre nich raketova / jadrova veda. Serie ma ze si nie sme pred zakonom rovni. Oni svoje zakonne povinnosti nemusia dodrziavat a nik ich ani neskontroluje/ neupozorni, noet este zeby mali nejake sankcie.

zial zlyhavaju justicni informatici pri navrhu a aplikacii elektronickych procesov, ked navrhnu proces, tak je v zasade daleko zlozitejsi a neefektivnejsi ako povodny papierovy - napr. skenovanie papierovych podani.

1 Like

Ohladom pouzivania elektronickej schranky je to pekne spisane tuna:

Viac ako tri štvrtiny inštitúcií si teda žiadosti, sťažnosti, odvolania atď. podané cez štátne e-schránky absolútne nevšímajú. Nevedia, či v e-schránkach niečo majú, či nie. O prípadných podaniach, ktoré treba vybaviť, preto ani len netušia.
Rozsah problému sa dá vyjadriť jednoducho. Podľa oficiálnych čísel leží v schránkach „orgánov verejnej moci“ neprečítaných 2,3 milióna (!!!) doručených správ. Časť z nich zrejme tvoria „oznamy od admina“, ale časť z nich možno tvorí skutočná úradná pošta …

1 Like

Momentálne som v spore s reštrukturalizačným správcom, ktorý mi neuznal prihlášku do reštrukturalizácie, riadne zaslanú na jeho emailovú adresu, podpísanú ZEPom. Jeho odpoveď bola v tom zmysle, že to nebolo riadne podpísané (rozumej…nevidel tam “obrázok” podpisu) a vraj ZEP nevie otvoriť na počítači :slightly_smiling:

1 Like

Je restrukturalizacny spravca Organom Verejnej Moci ?
Akje musi akceptovat, a treba nan podat zalobu.
Ak nie je … smola…toto sa nedomyslelo :slightly_smiling:

Vykonáva prenesené úkony, ktoré v minulosti vykonával súd. Tam je to zložitejšie. Samotný OZ a OSP hovorí v náš prospech + nás podrží aj stácajúca judikatúra :wink:

Na formu podania prihlášky pohľadávky v konkurze a reštrukturalizácii je nevyhnutné aplikovať ust. § 42 ods. Občianskeho súdneho poriadku v spojení s § 196 ZoKR, čo znamená, že správcovi je možné podania doručovať rovnako ako súdu v zmysle ust. § 42 ods. 1 O.s.p., (pozri napr. nález Ústavného súdu SR III. ÚS 259/2010-44, rozsudok Krajského súdu Trenčín sp. zn. 8 CoKR/18/2012 z odňa 21.08.2013 a i.)

Len tak btw, sud sme proti správcovi vyhrali, musí prijímať ZEP podania ajked to nemá zriadené a nevie co to je :wink:

5 Likes

Gratulujem. Dôkaz, že so súdmi to nie je až tak zlé, ako sa to prezentuje :slight_smile:

NBÚ by ale malo pracovať na úprave elektronického podpisu, aby bolo možné atribúty podpisu vložiť na konci dokumentu, aby bol dokument aj “vizuálne” podpísaný (na obrazovke, alebo pri tlači)

Alebo alternatíva, že sa bude pri tlači realizovať “konverzia”, z ktorej bude zrejmé, že dokument je elektronicky podpísaný - pri tlači sa vytlačí doložka s podpismi.

Takze tak ako to je v CR. Ja to pre istotu robim tak, ze do dokumentu nahram aj PNG sken svojej peciatky a podpisu a vysledne PDFko vyzera ako normalny hires dokument aj s podpisom (plus ZEP pravdaze).

Hlavne by mali popracovat na systeme, kde nebude potrebne autentifikovat ZEP pre kazdy jeden dokument a vytvorit nativne aplikacie, cez ktore sa budu dat riesit vsetky sluzby statnej spravy. To znamena podania na sudy s integrovanymi document pickermi a moznostou pripojenia ZEP, to iste zivnostensky, obchodny register, financna sprava.Tieto aplikacie by mali byt dostupne na kazdu platformu, najmä na mobilne platformy iOS/Android. Zasadna podmienka je aby tieto aplikacie boli NATIVNE, nie nejake multiplatformove, ktore riesia veci podk najmensim spolocnym menovatelom. Ja napr. na OSX a iPad Pro by som brat nativne aplikacie, ktore by boli vizualne atraktivne a manipulacia s nimi by bola pozitok. Nechcem sa prisposobovat nejednotnemu dizajnu Win/Android sveta :slight_smile: Ale to je nerealne asi…

iOS si iste zaslúži natívne aplikácie, podobne ako to robia banky.

Máme koniec apríla -služby stále nefungujú. Projekt je ukončený, peniaze vyplatené. :slight_smile:

Skúšali ste kontaktovať príslušné ministerstvo? Pospamovat prezidenta, úrad vlády, nových poslancov (na začiatku volebného obdobia zvyknú byt aktívny)? Možnosť nazerania do spisov, elektronické doručovanie a prístup k nahrávkam by sa zišiel, ale taktiež by bolo potrebné riešiť celkovú elektronizCiu procesov na sudoch. Vážne sa bojím, že sudruzi prídu s riešením prostredníctvom nejakej primitívnej webovej appky, ktorá bude vyžadovať IE6 .NET a UX/UI bude z roku 1993 :frowning:

Načo smovať, keď to je notorieta. Stačí si pozrieť vystúpenia na itape, kde sa moderátorka každý rok, už iba pousmeje nad tým čo všetko nefunguje.

A nemáte niekdo info ohľadom funkcionality JKM a ich prastarých formulárov? Už ma vážne nebaví riešiť živnosti cez IE a Windows keď vidím že to ako-tak funguje na obchodnom registri. Btw k tomu jedna vec, nepodujal by sa nejaký šikovný dev k nakodeniu appky, ktorá by prekonvertovala XML ktoré vypluvne živnostenský register do čiastočne vyplneného XML pre obchodný register?

1 Like

podľa mna je toto tžen problém že čakáme od justičných IT že navrhnú celé procesy … to je to o čom som hovoril už dávno že celé štátne nemá hlavu a pätu lebo nikde nie je zadefinované čo vlastne chceme dosiahnuť ( aký má byť výsledok ) doteraz sa v podstate len elektronizovali papierové procesy ale vôbec som nepostrehol žeby niekto riešil systém, ako celok …a žeby k tomu čo chceme potom niekto mapoval procesy - ( tie by možno boli úplne iné ako to čo teraz riešia…

1 Like