Nefungje podpisovanie v MS Word s novou verziou EID

Dobrý deň,

od jedného z posledných upgrade EID mi nefunguje elektronický podpis priamo v Microsoft Word alebo PDF. Túto funkciu sme už veľa mesiacov úspešne používali. Problém som zreprodukoval na dvoch počítačoch, ale niektorí kolegovia sa tvária, že im to ide, tak je to azda problém ktorý sa dá odstrániť.

Po upgrade EID mi slovensko.sk bez problémov funguje a takisto aj podpisovanie cez D.Signer z rôznych webov štátnej správy. Keď však chcem vložiť podpis vo Worde (na signature line), tak mi správne ponúkne na výber PCA alebo ACA certifikáty, ktoré sú korektne vypropagované v osobných certifikátoch vo windows. Potvrdenie podpisu však nevyvolá okno na zadanie PIN a zobrazí chybu, v angl. Worde, Your signature could not be added to the document. If your signature requires a smart card, ensure that your card reader is installed correctly.

Skúšal som aj reinštalovať celý balík vrátanie ovládačov na čítačku, problém je s USB Gemalto čítačkou ale aj s tou čo mám zabudovanú v notebooku. Na domácom počítači používam len USB. Vedel by niekto pomôcť?