Neda sa prepnut pod pravnicku osobu

Prisla mi notifikacia o doruceni “rozhodnutie do vlastných rúk s fikciou doručenia” z VsZP, tak som sa isiel dnes rano poslusne prihlasit. Po prihlaseni ma vzdy portal vyzval vybrat si ci sa chcem pracovat so sukromnou osobou, alebo ako konatel v mojej spolocnosti. Dnes ma rovno prihlasilo pod sukromnu osobu.

Neviem ci sa ten vyberak niekam presunul, alebo nemam naparovanu firmu na seba.

Uz som to nahlasil cez “Kontaktny formular”.

2 Likes

cc @NorbertM

Prave mi volal pan z technickej podpory. Uz to funguje, mal som to “zle naparovane”.

2 Likes

Ok, spravu som som otvoril, ale v tej “novej verzii” inboxu sa nedaju stiahnut/citat prilohy (v mojom pripade PDF).

1 Like

Je to matuce a mal som ten isty pocit.
Funguje to nasledovne.
To co Vam prislo je zlty papierik do schranky. Teda nie samotna sprava.

  1. Po prihlaseni do schranky je potrebne potvrdit prevzatie. Cim sa zacne poroces ekvivaletny toho, ze teta na poste skontroluje obcianku a ide dozadu hladat list.
  2. Po potvrdeni z vasej schranky odchadza podpisana dorucenka do systemu a system posle do schranky samotnu spravu
  3. Az v samotnej sprave je obsah a priloha spominana na dorucenke.

Svet podla Marie Terezie sa proste preniesol do elektronickej podoby…, ale boli na to urcite dovody a to bola asi hlavne legislativa.

Ono je problem, ze vo svete Marie Terazie nie je medzi podpisom zlteho papierika na poste a vydanim obalky este 6-7 hodinove okno cakania. :slight_smile:

1 Like

Ano to ma fakt prekvapilo ja som podal zlty papierik s obciankym v utorok 5.9. o 13:40 a obalku mi podali o 20:51 ale z pohodlia obyvacky, takze som nepreslapoval. Este ze mi prisiel preplatok, tak to vyrovnalo maju frustraciu… :slight_smile:

Ak by nebola táto požiadavka, čiže “spoľahlivo určiť že si zásielku prebral”, tak by sa štátne zásielky mohli zasielať úplne normálnym elektronickým spôsobom, napr. ako e-mail. (A nebolo by na to treba celé tie štátne schránky.)

V UK som videl povedzme, že polícia nejaké predvolanie poslala človeku ako správu na stenu na FB (áno, Facebooku) a keďže vedeli preukázať že následne bol prihlásený, tak to bolo pokladané za doručené a hotovo.