NCZI - eZdravie rozvoj "nove" projekty

Bývalý riaditeľ NCZI Bielik k modulu redakcii Živé.sk povedal, že modul ovládal len zápis, ale záznamy sa nedali spätne čítať.

/IRONY-ON/ V linuxe existuje disk /dev/null s nekonecnou velkostou, je tam mozne zapisat akykolvek velky subor, zatial je vsak drobny problem s citanim /IRONY-OFF/

2 Likes

Ani ezdravie netreba, lebo je nepouzitelne. Bude iny web.

Chod do dosledkov a bude Ti vysvetlene, ze funkcnost “poziadat lekara o elektronicky o predpis lieku” nebolo sucastou povodneho zadania z pred 10-tich rokov a doteraz si to nikto neobjednal. Takto mi vysvetlovali, ze ziadanka o laboratorne vysetrenie nebolo sucastou zadania, a zmenit DASTA-kod na LOINC si vyzaduje zasadne preroberenie aplikacie ( v oboch pripadoch ide o retazec, kod do ciselnika ) :imp:

Ak “sato” uchyti ( == lekari aj pacienti to zacnu pouzivat ), tak to NCZI preberie za svoje riesenie. ( dejavu eRecept )

1 Like

Navyse to cele vyzera byt iba o pridani prekliku na ine uz davno hotove weby, vid napr. eVuc.sk, ak to citam spravne.

T.j. teraz z tejto Platform-y spravim eHealth system:

https://www.e-vuc.sk/bsk/zdravotnictvo/kto-je-moj-lekar-zdravotne-obvody.html?page_id=64903&odbornost=1&mesto=Bratislava+-+mestská+časť+Staré+Mesto&mesto_search_url=https%3A%2F%2Fwww.e-vuc.sk%2Fe-vuc%2Fajax-zdravotne-obvody-mesto.html%3Fpage_id%3D122990&mesto_id=69510438&current_page_id=64903&https=&iframe=

Niet za co. Komu poslem fakturu?

Ale vazne: Fajn, uzitocne, re-usuju hotove veci. Super. Ale zaroven kamufluju, ze nieco strasne drahe a co malo byt uz davno hotove, strale nefunguje ako ma.

viete niekto viac?

Rada riaditelov ma zmysle, tam kde su v roznych castiach podniku rozdielne cinnosti (napr. v nemocnici riaditel pre chirurgicke odbory a riaditel pre nechirurgicke odbory), v NCZI nevidim podobny dovod (jedine vyvoj a prevadzka, ale to je umele v dnesnej dobe). Inak robia radu riaditelov bud z alibizmu alebo z dovodov politickej kontroly stran medzi sebou. Ja nevidim dovod mat radu riaditelov v NCZI, je aspon zname ktory riaditel za co bude zodpovedny z tych 3, ci maju hlasovat a na zaklade toho prijimat rozhodnutie? Povazujem to len za alibizmus a safarenie statnymi financnymi prostriedkami.

1 Like

Su pripravene projekty za 30+M eur, ktore spojili prevadzku sucastneho nefunkcneho systemu s dodavkou akoze novych modulov ( eLab, eObjednanie ). Aj eLab aj eObjednanie oficialne “funguju” v starom eHealth/eZdravie od 2016. Podla clanku vyzsie to zatial blokuje UVO, pricom prvu namietku uz odmietol. Este je tam jedna namietka. Ked UVO zamietne aj tu, tak to bude potrebne podpisat. Podpisat musia dvaja z troch riaditelov.

Tiez to vidim na alibizmus.

agilne rozmyslanie je fajn vidiet na urovni premiera. nie projekty za miliony, ale nakup hotoveho.

Aká je vaša aktuálna skúsenosť so štátom? Hovoríte o aplikácii, do ktorej by som napísal svoju diagnózu a ona mi povie, čo robiť. To mi v slovenskom kontexte pripadá ako sci-fi. Ak sa na to pozriete z pozície premiéra a človeka, ktorý robil v NBS a v analytických útvaroch štátu, je to realizovateľné?

Podľa mňa tieto aplikácie existujú. Nehovoríme o tom, že takéto niečo na Slovensku vymyslíme a budeme prví. V niektorých okolitých štátoch to existuje. Možno stačí kúpiť práva, hodiť texty do Google Translate, aby to bolo v súlade so slovenčinou, a potom nech to celé skontroluje lekár. Z môjho pohľadu je to otázka veľmi krátkeho času.

2 Likes