NASES vyhlasuje vyberove konanie na GR

Prosím ta kde si toto nasiel? Toto má byť súčasťou toho nového dodatku ?

ak saspravne domnievam tak to asi je ten muk kvoli tomu ze v tej zmluve kde mali dodat MUK-P bol aj ten oAUTH server a ten asi chcu kvoli mobilnemu eID. A asi aj casti toho muk-p pre prekladanie sluzieb eDesk zo SOAP do REST…

Nasiel som to tu na platforme vo vlakne mobilne id.
link na samotny dokument: https://platforma.slovensko.digital/uploads/short-url/r07qXjqnKRLgd3NLAuSRuyFzqQZ.docx

prava na muk-p mal stat dostat z titulu existujucej legislativy. tak ake ustupky?

som viazany NDA, ale nejakou nahodou som bol na jednom stretnuti k tomuto dodatku.
ak sa zive nemyli a pojde o podobnu sumu ako naposledy, tak stat nevyjednal absolutne nic.

Mozno keby muk-p nebol “obstarany” dodatkom zasik.

to je zaujimave človek zo skupiny firiem ktora chcu dodávat mobilné eID bol na stretnuti k dodatku zmluvy druhej firmy ktora chce dodavat mobilne eID

Ano nevyjednal nič tak ako nevyjednal nič v dobe keď ste tam bol s pánom Sojkom a podpisovala sa narychlo zmluva s NASES<->DEUS a DEUS<-> POSAM,DATALAN

p. Ivanic a na magristráte BA ako? či posuniete sa teraz na finančnú správu ?

premyslal som, ci reagovat na anonyma, ktory navyse vykazuje znaky internetoveho trola, ale potom som si povedal, ze nemam co skryvat. vopred upozornujem, ze ak budete mat zaujem v diskusii pokracovat, tak som ochotny sa dalej bavit, iba ak vystupite z anonymity.

  1. neviem, akym sposobom ste do tohto zakomponovali mobile eID. a neviem, ako ste prisli na to, ze ja mam nieco s nejakou skupinou firiem, ktora chce dodavat mobilne eID. nic s mobilnym eID ja osobne zatial neriesim. ani za stat, ani za nikoho ineho. nizsie spominate Datalan, tak ani s nimi ja nic neriesim. posobil som dlhe roky (a stale trosku spolupracujem, ked mam cas a chut a oni zaujem) s Tempestom. ano, maju rovnakych vlastnikov, ale realne su to dve rozne firmy nielen na papieri…

  2. o zmluve, ktoru spominate, ze podpisal Sojka, nic neviem. so mnou nic podobne nekonzultoval.

  3. na magistrate primerane okolnostiam. neviem, o co v tejto otazke ide, ale ja sa vobec neskryvam. ani na magistrate, ani v Tempeste, nikde.

  4. ano, je dost mozne, ze ak to bude mat zmysel, objavim sa aj na fin. sprave. a tiez sa nebudem skryvat. tomuto statu chcem pomoct, deklaroval som tu uz kde-tade, takze ak budem vediet a bude ochota ma pocuvat, tak rad pomozem.

1 Like

nemusime v dikusii pokracovat lebo aj tak nedava zmysel kazdy bude nadalej tvrdit svoje - no offence

back to topic: jedine co som tym chcel povedat a na tom sa vsetci zhodneme ze stat nevyjednal nic tak ako za tejto vlady vedenie tak za predosle vlady, ako za terajsieho vedenia NASES tak aj za byvalych vsetkych vedeni v NASES. Dodatok 8., psi stekaju (teda niektore) a karavana ide dalej,…

len pre info 40.465.753,- EUR bez DPH (cena od 2017)

citam si zverejnenu zmluvu, tak nieco predsalen vyrokovali:

"Dodávateľ sa zaväzuje, počas platnosti tejto Zmluvy previesť na Objednávateľa majetkovépráva
spolu s technickou dokumentáciou k časti diela
G2G (prístupová časť moduluúradnej komunikácie) formou samostatnej zmluvy.“

otazka je, co sa tym G2G presne mysli, uvidime. budem naivne verit, ze cely workflow dorucovania, ale kedze prave to je zlate vajce, tak trochu neverim, ze by to GT od seba pustilo.

To je MUK-P. a.k.a. API Gateway. Zlate vajce ani omylom. Proste postavene na kolene to, co sa da bezne kupit/stiahnut + nejake transformacie SOAP-> REST + asi nadratovanie na IAM a spol.

nie nejedná sa o celý workflow G2G spracovanie správ - jedná sa len o spomínaný MUK-P

vysvetlenie ako tomu asi všetci chápu:

2013 - existoval modul G2G - v 305/2013 - ako Modul úradnej komunikácie
2016 - dxc vyytvorilo CSRU - v 305/2013 - Modul úradne komunikácie má zarzu 4 časti komunikačnú (povôdné G2G), pristupovú (vznik MUK-P), a dve dátové časti (vnútorná správa - MV SR (referenčné registre RFO RA atd), a ostatné úseky - IS CSRÚ - MIRRI)
2017 - už sa to celá v 305/2013 nadáva modul procesnej integrácie a integrácie údajov,

čiže ano v zmluve je napísané G2G (prístupová časť modulu úradnej komunikácie) =MUK-P

A vyššie to už bolo spomínané:

štát to chce pre dve veci MUK-P zabezpečí RESTové služby eDESK a Oauth server k mobilnej authentifikácii. (btw za tie miliony MUK-P este nieje v produkcii napriek tomu ze termíny sa uz museli posúvať x-krát)

Hiha, nieco nam asi uslo. Nejak sa navysoval rozpocet dodatku na muk-p?

teraz nie ale uz v povodnej zmluve nebol zadarmo :smiley: cize od 2017 je 2020 stale sa implmentuje… :smiley:

MUK-P je nic. pripomienkoval som analyzu, bola to katastrofa.
moje pripomienky boli zametene pod koberec a formalne to schvalil niekto iny.
neverim, ze implementacia bude lepsia.
takze to je jasne - nic nevyrokovali.

@gla: pribudol v tejto zmluve hned od zaciatku ako vyziadana legislatívna zmena zakona 305/2013 je to polozka:

305 - G2G (prístupová časť modulu úradnej komunikácie) bez dph - 2 679 709,00 EUR

s tymto sa dal len suhlasit, a podla toho co pocuvam ano implementacia nieje lepsia

Rozhovor s manazmentom: Bezpečnosť Slovensko.sk preveria. Vládny Govnet nemá byť deravý, jeho náhradu už inštalujú (rozhovor)

1 Like