NASES vyhlasuje vyberove konanie na GR

myslim ze previerka sa robi na stupen utajenia.
az nasledne sa urobi urcenie na oboznamovanie s konkretnymi US podla zoznamu v prislusnej organizacii.
Cize by sa mala dat spravit vopred.

ani casovo sa neda, nie je urcene ako dlho trva a mozu to byt mesiace. A teraz len spekulujem, zrejme sa da spravit, kedze tomu nic fakticke nebrani ale pokial nie je dovod tak nema zmysel spustit celu masineriu.

Mna prekvapil ten plat. 4000 eur dnes zarobi senior vyvojar s prstom v nose z domu, nemusi riadit ludi, nemusi mat na krku verejnost, lobistov a natahovat sa s GT o milionove faktury. Tak snad mu tam daju aspon 100% priplatok.

2 Likes

…a nemusi trpnut ze barskedy ti rozrazi dvere naka a na 48 hodin ides do cpz, lebo niekomu sa nieco nezda.

3 Likes

Presne tak, nájsť takého človeka čo sa nebojí bude celkom zaujímavé, a ak nájdu takého čo sa ani tohto nebojí - tak potom by sa mali začať báť oni :slight_smile:

1 Like

tak ako píše Jody - bude sa to vyžadovať až následne

ak sa nieco nezda vysetrovatelovi a stotozni sa s tym aj prokurator, asi sa “niekomu, nieco” nezda odovodnene a nielen tak ze “rano som sa zle zobudil” :slight_smile:

1 Like

Tak ja neviem čo sa vlastne stalo. Ani nemienim nikoho ani súdiť, ani obhajovať. Ale zavrieť manažérov a potom ich pustiť bez vznesenia obvinenia vyvoláva len otázky. A následne navyse prepustiť . To mi príde ako antinaborovy proces. :slight_smile:

2 Likes

bolo ale treba takto ostentatívne poslať do NASES policajtov zo samopalmi? teda hlavne Remišová ked tam volala, aby tam zostali a čakali na ňu?
Vyzerá to tak, že doobedu volala na NAKA, na obed do NASES a poobede už stála pred kamerami …

Údajne predsa trestné oznámenie bolo podané za NASES už v decembri, ked ho dala šéfka infra a teda policajti to už vyšetrovali.

Počulo som, že prehľadávali aj súkromné byty / domy týmto ľuďom a brala tam NAKA veci (telefony, počítače a pod. aj rodinným príslušníkom)… tak neviem, či je toto primerané a hlavne s ohľadom na to, ako sa zachová nabudúce pani remišová k novému GR, ked sa ho bude chcieť “zbaviť” tak mu pošle NAKA??

2 Likes

Len treba mat na zreteli aj to ze spickovy odbornik nie vzdy ma aj spickove riadiace schopnosti. Riadit ludi skola nenauci to musi mat clovek v sebe. Mozno preto sa v politike vyskytuje taky velky pocet ludi ktori casto maju daleko od odbornika (za ktoreho sa casto povazuju iba sami).
Inak drzim palce!

Už je známe kedy je “deň výberového konania”? @janhargas

nesuhlasim …mozno nasa skola nenauci, ale je to naucitelna cinnost ako kazda ina … v podstate rutina.
Pokial nehladas niekoho kto vymysli nieco ako novu pasovu vyrobu ci novy agilny pristup, tak je to naucitelna rutina.

Akurat, ze clovek ma byt pripraveny. Alebo inak zobral by si do firmy programatora, ktory to nikdy nerobil, ze sa to u Teba bude ucit a za rok-dva sa uvidi?

Zajtra 4.8.2020 a pozajtra prebehne vyberove konanie, ktoreho sa zucastnim ako pozorovatel za SD.
Ak Vas napadne zaujimava otazka pre kandidatov napiste prosim. Mame moznost polozit otazku kandidatom.

Pozvánka na výberové konanie
č. VK/2020/1/NASES

Dovoľujeme si Vás pozvať na výberové konanie č. VK/2020/1/NASES
na obsadzovanú funkciu generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové
a elektronické služby, ktoré sa uskutoční

v dňoch 04. a 05. augusta 2020 o 13:00 hod.

  1. Co podľa kandidátov spôsobilo, že nedávno v Nases zasiahla naka? Aké kroky v súvislosti s touto kauzou podniknú po nástupe do funkcie?

  2. V čom vidia priestor pre medzinárodnú spoluprácu a s kým?

  3. Aký je ich plán rozvoja slovensko.sk , aké sú ich priority?

  4. Ako vidia budúcnosť NASES ako organizácie?

toto je zaludna otazka, lebo na nu nemozes dostat odpoved :slight_smile: bud ma niekto informacie a tym padom potrebnu previerku a nic nam nepovie. alebo dany clovek nema previerku a nic nevie…

medzinarodna spolupraca super podnet. dikes. ostatne otazky boli myslim ako zaklad pre prezentacie kandidatov. teda dufam, ze budu v tejto strukture predstavovat svoju motivaciu.

Toto je skor otazka na vedenie MIRRI, novy sef NASES skor bude managerom na dosiahnutie vizie ktoru dostane. Dolezitejsia skor bude jeho predstava dosiahnutia stanoveneho ciela - plnenia KPI s co najmensim poctom “vyvalenych dveri”.

Presne tak viziu a ciele ma dat majitel (mirri) a ten by ju mal povedat pred tendrom a uchadzaci by mali vo svojom navrhu odpovedat akou cestou sa vydaju, teda naplnia pozadovanu viziu a ciele a co k tomu potrebuju. Inak je to krok vedla a politicky vyber