Nápad - webform na zjednodušenie podávania žiadosti na UPSVar - Žiadosť o zaradenie do evidencie

Ahojte všetci :slightly_smiling_face: Nemali by ste záujem o mini hackaton ? Napadlo mi to teraz, pri vypĺňaní tlačiva - “Žiadosť o zaradenie do evidencie UoZ” (https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/SSZ/OISS/ziadost_o_zaradenie_do_evidencie_UoZ.rtf) . A jediná forma, jak to spraviť pre ľudí dostupných, je Word dokument, kde sa to musí dopĺňať, premazávať atď atď. Ja som sa ocitol v nemilostivej situácií, že som za rok vystriedal kvôli korone štyroch zamestnávateľov, a to ohyzdné tlačivo som musel vypĺňať 4x, 3x písomne, raz digitálne. Žiadna výhra. Tak ma napadlo, ako pomôcť slovenskému ľudu. Vytvoriť aplikáciu, kde by si si človek jednoducho nahádzal všetky tie údaje, radio buttons na začiarkavacie políčka, a potom na konci by mu to iba exportlo docx/pdf, ktoré by si iba vytlačil a zaniesol na UPSVaR. Čo vy na to? Dajte nápady… za seba viem do projektu vložiť doménu (som-nezamestnany.sk) a hosting a nápady :grin:
Pôvodne som toto napísal na FB do skupiny Admini, tak som dostal odporúčanie hodiť to aj sem :grin:

5 Likes

Toto znie ako fajn napad pre malu aplikaciu na navody.digital, takto sme robili priznanie.digital, volby.digital

rád pomôžem aspoň produktívnymi nápadmi, čo by bolo must-have, nice-to-have, a future-feature :slightly_smiling_face: … otázka je, ako to rozbehnúť, prípadne kde začať :slightly_smiling_face:

Ahoj,

vedel by si sem spisat nejaku zakladnu kostru, ze ako sa to autorizuje a dorucuje? (da sa to poslat online? kam? ako sa to posiela? ako podpisuje?)

Vieme kolko je takychto podani za rok? Ako casto ich jeden clovek vyplna?

Ahoj,

no, preposiela sa to kontaktnej osobe za daný Urad prace, pod ktory spadáš. Uvediem príklad -
ja mám trvalé bydlisko v BA, v Rači. Som Winkler, čiže “W”. Tlačivo, resp link naň, som uviedol v tele prvého príspevku. V kontaktoch daného Úradu práce (ÚPSVaR > Kontakty > Kontakty) som si našiel, kto má na starosti “W” - ukazuje mi to na pani Wűrflovú Valéria. Jej som poslal vyplnené tlačivo. Klasicky normálne emailom. Online sa to nedá. Podpis sa tam nerieši.

Koľko je takých podaní za rok ? Všetci čo cez rok stratia prácu, menia prácu, čokoľvek, čo i len ked sa 1 deň ocitnú bez podloženej pracovnej zmluvy, takže rátam ročné podanie na desiatky tisíc kusov ročne. Ako často ich jeden človek vypĺňa ? Vždy ked mení zamestnanie, a ocitne sa i ten jeden deň bez práce. Môj príklad - kvôli korone som toto tlačovi vypĺňal štyri krát.

Mať možnosť si to uložiť do nejakého svojho profilu, XMLka, whatever, aby človek to nemusel aj nabudúce vypĺňať jak blbý (a pritom sa tie dáta až tak často nemenia - škola, okruh záujmu atď…)… ale minimálne tá možnosť digitálneho podania, back-checkingu či sú všetky dáta vyplnené atď, by bola super, preto som túto vec navrhol.

Čo ty na to ? :slight_smile:

hmm vytvoriť online formular v zmysle vyhlášky o štandardoch je povinnosťou daného úradu. Treba bonznúť na MIRRI.
A dalej je to aj namet pre projekt “Moje Data” co je zase MIRRI.