Nápad na aplikáciu - nemamtemu.sk


Zdravím,
Volám sa Štefan Karabin a som študentom Mendelovej univerzity v Brne. Už dlhšiu dobu v hlave držím myšlienku ako zjednodušiť výber záverečných tém pre študentov a rád by sa spýtal na váš názor, za ktorý budem veľmi vďačný.

V podstate sa jedná o jednoduchý nápad. Chcel by som vytvoriť verejný register tém záverečných prác (nemamtemu.sk). Rôzne firmy, startupy, verejné inštitúcie ale i vyučujúci by mohli na stránkach webovej aplikácie zverejňovať svoje vlastné zadania. Mnoho firiem už dnes zverejňuje rôzne témy na svojich stránkach, ale študent si ich musí sám vyhľadávať.

Prínosy:

  • prepojenie štúdia s praxou
  • ”kvalitnejšie” záverečné práce
  • otvorené vzdelávanie
  • všetky témy na jednom mieste

Z čoho mám ale obavy je záujem, a to zo strany škôl, vedúcich prác a študentov.

Čo si to tom myslite? Mám sa vôbec do toho pustiť? Mate nejaké rady, typy ako by som mohol túto myšlienku realizovať? Naprogramovať by som to vedel, ale s technických zabezpečením je to horšie. Nevedel som na akú inú komunitu sa obrátiť.

Zavedením tohoto riešenia do iných krajín, by tento projekt mohol nadobudnúť iný rozmer :slightly_smiling_face:

Ďakujem za každú reakciu

3 Likes

Napad skvely, ale ako sam vravis, tak je za tym viacero “ale”… moje napady/pripomienky:

  1. Vytvorit to v spolupraci s nejakou skolou, najlepsie ak FIIT alebo FEI, s tym, ze sa s nimi dohodnes, ze to budu ich veduci prac respektovat.
  2. Mohlo by to teda mat funkcionalitu, aby sa viaceri veduci mohli prihlasit ku praci, ze su ochotni ju viest a studenti teda nemusia behat za veducimi a prosit ich aby sa im pod to podpisali.
  3. Lenze, je potrebne mat jasno v tom, kto bude konecnym vlastnik licencie na pracu: zadavatel/skola/student?
  4. Dat si sakra pozor aby prace neboli projekty pre firmy, ale aby mali vedecky prinos. Bez vedeckeho prinosu to nebude ziadna skola akceptovat a student za to dostane v 99% od komisie Fx. Je to si myslim bohuzial chyba skolskeho systemu, kedy sa namiesto poriadnych veci riesia u nas omacky… ale co uz.
1 Like