Na slovensko.sk miznú sluzby resp. cele elektronické schránky

Uz cca 3 tyzdne nasa obec riesi to, ze jej doslova “zmizla” elektronická schránka. Prisli sme nato az, ked sa obci nedarilo odpovedat na moju ziadost poslanu cez DCOM sluzbu. Do schranky sa neda ani nalogovat. Obec to riesi zo slovensko.sk ale zatial ziadny progres.

Pisal som aj ja ako obcan na support slovensko.sk (6.11.) - zatial ziadna odpoved

Problem maju pravdepodobne aj ine obce kedze zmizli sluzby zo zoznamu na slovensko.sk. Minimalne kazda obec by mala mat sluzbu “Vseobecna agenda”

Nieje tu niekto zo slovensko.sk co by mi to vedel objasnit ?

1 Like

K tomu zoznamu elektronických služieb - Podľa Vášho (M.V.) screenu v príspevku som skúsil pozrieť, či majú dostupné elektronické služby cez DCOM:

  1. Naháč a Opoj majú elektronické služby DCOM dostupné, teda by na tom Vašom screene mali byť.
  2. Obec Naháč som odskúšal aj tak, že som cez DCOM poslal všeobecné podanie (vyplnil s textom, že ide iba o testovacie podanie, podpísal, odoslal) s výsledkom, že to UPVS prevzal a aj s doručenkou (automatickou) od obce Naháč.
  3. Mám teda za to, že eDesk schránka je v poriadku, ale nie je v poriadku vypublikovanie elektronických služieb pre túto konkrétnu obec, nie som ale zo slovensko.sk, takže netuším prečo. Možno je to iba vec tohto konkrétneho vyhľadávača…

Zaujíma ma však, že sa nepodarilo odoslať rozhodnutie (resp. inú formu odpovede na elektronické podanie obyvateľovi obce), lebo toto bez problémov fungovalo. Jediným pravidlom na ktoré je potrebné dať si pozor je to, že úradník obce ktorý odosiela v mene obce musí byť starosta, alebo ním definovaný úradník obce v predmetnej roli, ktorá to umožňuje.

2 Likes

Dobrý deň,
som zo Združenia DEUS (Datacentrum elektronizácie územnej samosprávy), ktorý zastupuje samosprávu a riešime s NASES zriadenie elektronických schránok obcí, ktoré s nami uzavreli zmluvu a následne i vypublikovanie služieb na slovensko.sk. Radi Vám pomôžeme v objasnení Vami udávaných skutočností a preveríme el. schránky na obciach, ktorým zmizli služby zo zoznamu na slovensko.sk. Prosím ozvite sa na e-mail blanka.komarova@zdruzeniedeus.sk . Ďakujem

3 Likes

Minuly tyzden sme mali stretnutie s Deusom, ktory nam o.i. povedal, ze niektore obce vypinaju niektore sluzby…neviem ci to s tym moze suvisiet alebo nie, kazdopadne vas poprosim, poslite mi strucny popis problemu na anton.janos@vicepremier.gov.sk

2 Likes

Dakujem za ochotu. Momentalne to uz riesime s pani z @DEUS (blanka.komarova@zdruzeniedeus.sk), ktora kontaktovala zopar ludi. Dam vediet ako to dopadlo.

Potom pls aj sem daj vediet.

1 Like

Ani po dalsom tyzdni sa nepodarilo problemy odstranit. Do schranky sa podarilo sice prihlasit ale dcom sa stale tvari, ze schranka neexistuje.

Vyriesene
Medzicasom uz zacalo ist prihlasenie sa do elektronickej schranky obce na Slovensko.sk. Nikto vsak nepovedal kde bol problem a ani, ze uz je vyrieseny.

Stale nevyriesene
1)Spravy sa stale neprenasaju do DCOM a ten sa tvari, ze elektronicka schranka obce neexistuje
2)Zoznam sluzieb stale chyba na slovensko.sk a to aj napriek tomu, ze support mi tvrdil, ze je to uz OK
https://www.slovensko.sk/sk/najst-sluzbu?CurrentPage=1&LocalityExtCode=SK0217507156

Nekonecny boj obec vs. support slovensko.sk a dcom.sk pokracuje…

Update po dalsom tyzdni

Vyriesene:
v zozname na slovensko.sk sa tento tyzden objavili sluzby Nájsť službu - UPVS . Ciselna informacia v zazvorke pri nazve obci o pocte sluzieb stale chyba

Stale nevyriesene:
Spravy sa stale neprenasaju do DCOM a ten sa tvari, ze elektronicka schranka obce neexistuje. Vraj vsak na odstraneni problemu intenzivne pracuju.

PS: po komunikacii s supportom som zistil, ze problem pri hladani sluzieb je v tom, ze nie vzdy sa vratia korektne vysledky. Ak hladate podla Názov inštitúcie alebo úradu tak sluzby najde, ak ale hladate podla Územná pôsobnosť inštitúcie alebo úradu sluzby sa nie vzdy najdu

vid Nájsť službu - UPVS

vs Nájsť službu - UPVS

Vyriesene:
Z DCOM-u je uz mozne pristupovat k elektronickej schranke obce. Za vyriesenie problemu dakujem @DEUS (blanka.komarova@zdruzeniedeus.sk)

2 Likes