Mpk o Povinnosť prednostne pristupovať k platným a účinným centrálnym IKT zmluvám

ciste prakticky, to uplne nieco ine. ak je cielom mat vsetko v cloude, tak snaha to standartizovat je normalna. ak tam kazdy bude mat nieco ine, tak to bude horsie

Keď hovoríme o desktope, téma nie je “zahoďme Win+Office”, ale skrátka “čo takto skúsiť aj niečo iné ako MS soft na všetko?”. Zámerne som nedraftoval nejaké vlastné FOSS pripomienky, dal som to čo už je roky schválené ako úloha. A teda ak bude zo strany ÚPVII záujem, rád preberiem ako sa efektívne pohnúť ďalej.

Btw. dnes nám na ÚPVII povedali, že v rámci nových dopytových výziev má byť aj jedna na “inovatívne technológie”, a do toho spadá aj použitie FOSS (aj IOT, AI, BCH … mám neodolateľný pocit že na tieto chrumkavé veci nebude núdza o projekty)

Z extremu do extremu trosku nie?

Ďalšia komunikácia nebola žiadna, prišiel nám “spôsob vysporiadania s pripomienkami”: 2019_03_14_zapracovanie_pripomienok_digital.docx (23.4 KB)

Všetky pripomienky sú zamietnuté, požiadavka na audit používania a potrieb určitého produktu má byť “zohľadnená aj v metodike vypracovanej po zverejnení centrálnej licenčnej zmluvy”, haha.

Podľa štatútu Rady vlády pre digitalizáciu verejnej správy má tento materiál pred predložením Vláde SR prerokovaný v tejto rade, tak som o to aj požiadal.

1 Like

Tento materiál bude 16.5. prerokovaný v Rade vlády: Rada vlády Slovenskej republiky pre digitalizáciu verejnej správy