Mobilna app k volbam

Zdravim komunitu,

hladam dobrovolnika/nadsenca, ktory by chcel participovat na tvorbe mobilnej appky k teme parlamentnych volieb. Mam k dispozicii backend, priebezne plneny datami a tiez REST API. Ja sam som .NETovy clovek a budem vydavat appku pre Windows mobily, bohuzial nie je v mojich silach pokryt hlavne mobilne platformy.

V pripade zaujmu o spolupracu poskytnem konkretnejsie o co ide. Je mi jasne ze cas uz nie je idealny, sam som s tymto projektom v casovej tiesni, ale je to cisto neziskova iniciativa na zimne vecery, odmenou moze byt len pocit dobre vykonanej prace a osvety k volbam pre mladu generaciu :smile:

Vdaka

1 Like

No bolo by dobre keby si popisal co by si chcel konkretnejsie aky problem a ako riesis a co cakas.

Konkretnejsie: hladam vyvojara pre iOS a Android. Dodam API s datami, on ma vytvorit mobilnu app podla predlohy. 90% veci sa len cita a zobrazuje, jedine co sa odosiela je hlasovanie v appke.

Pre ukazku tu su screeny z verzie pre WP https://onedrive.live.com/redir?resid=1037829A1A5E5C00!233342&authkey=!AHoQgZCzrlVpLsI&ithint=folder%2Cpng

Ahoj, hlasim sa, som iOS vyvojar, takze iOS verzia appky by bola bez problemov(aj release do App Store).
Napis mi na marian.kucharcik[at]maxapp.sk a dohodneme si podrobnosti.

Pls swift verzia a rovno to hodit aj na desktopy do Mac App Store :smiley: a cim skor :stuck_out_tongue:

Vyzera to byt jednoducha appka, co nepouziva vela (ak vobec nejake) native OS APIs - co tak zabit 3 muchy jednou ranou - web/android/ios - pouzitim apacha cordova?

dobra myslienka, ale pre mna v tomto case neaktualna, kedze to neovladam a cas na ucenie do volieb nie je :slight_smile:

Používanie “lowest common denominator” je cesta do pekla. Každá platforma by mala mat natívnu verziu ktorá využije jej prednosti.

Preco to musi byt appka pre iOS, Android a Windows? Nemoze to byt responzivna web stranka? Nevidim moc dovod, preco by som si mal stahovat a instalovat takuto aplikaciu.
(Nie som moc fanusikom aplikacii na kazdu “koninu” :slightly_smiling: )

2 Likes

Vedel by som pomoct s web developmentom - na design implementaciu nebudem mat cas bohuzial, ale pouzitim Angular Material by sme mali mat nieco celkom v pohode vyzerajuce rychlo, potom sa moze design doladit este. Ak by sa nasiel nejaky web designer co by s implementaciou vedel pomoct bolo by to super. Neskor by sa to mohlo deploynut aj ako android a ios appka pomocou apache cordova; aj ked ako uz @martin.starosta spominal, radsej spravit dobry web najprv a potom sa mozno hrat s mobile apps.

Ak by sme sa dohodli na spolupraci tak by som pouzil tieto libs:
AngularJS
Angular Material

2 Likes

Vdaka za reakcie. K teme appky vs. responzivny web - ja osobne som zastanca appky, v drvivej vacsine vie ponuknut viac uzitocnych funkcii ako web. ci uz je to komfortnejsie UX site na mieru platformy, moznost reagovat na obsah (kliknutim na telefonne cislo volat, kliknutim na udalost ju pridat do kalendara, notifikacie, moznost offline obsahu, atd.)

Co sa tyka konkrétnej veci k vobam: ja osobne na tom pracujem vo volnom case uz par mesiacov a tiez som sa rozhodoval ci web alebo appky alebo oboje, ale kedze som na tom robil sam a s webmi som slabsi, prioritne som robil appku. Avsak je aj taky jednoduchy “demo” web, kto by chcel vidiet tak je na adrese http://www.zvolime.sk. On v podstate je responzivny ale nie je nijak specialne optimalizovany na mobilne zariadenia a tiez neobsahuje uplne vsetky funkcie, ktore sa daju z toho vytazit. Dizajn je tiez nudzovy, pomahal mi s tym grafik ale chcelo by to viac casu a tym padom to tazko niekto bude robit zadarmo. Takze vitam vsetky ponuky na pomoc, ak ste naozaj nadsenci a nevadi Vam v tejto faze robota zadarmo, kludne dajme aj tomu webu nejaku lepsiu tvar…

Môžem do nejakej miery pomôcť s UX/dizajnom, každopádne si si istý, že do volieb budeme mať dosť obsahu (podľa možností dôveryhodného, vyváženého, atraktívneho), aby si ľudia kvôli tomu inštalovali appku? Predsa len pointa appiek je tá, že ich ľudia navštevujú pravidelne a dlhodobo, poprípade z nich dostávajú notifikácie. A obávam sa, že my nedokážeme zužitkovať nič z toho.

1 Like

Ja by som urcite siel cestou webovej stranky. Je to rychlejsie, mas vacsi dosah na ludi a jednoduchsie sirenie.

@amentma: ako to vlastne dopadlo?