MIRRI Pracovná skupina K9.5 Lepšie služby

Smrst pracovnych skupin pokracuje (konecne sa to hybe!). Zajtra je stretnutie k dlho ocakavanemu porovnaniu rieseni mobilnych id a predstavenie prvych veci slovensko v mobile.

Predtym male intro: S @Lubor sme mali v stredu stretko s MIRRI, kde sme preberali rozne veci (projekt/produkt moje osobne udaje, ako zapada do slovensko v mobile, api gateway, modernizacie upvs…), taktiez nam ukazali prezentacie co budu zajtra na skupine (vid nizsie). Taketo neformalne “sync” stretnutia velmi vitame.

K slovensko v mobile a porovnaniu - vypytali sme si vacsi detail, kedze z prezentacie vidiet len nejake bodove ohodnotenie, ktore netusime ake malo vahovanie a co vlastne znamena. Je zrejme, ze “prislub, ze SKIT to naprogramuje a bude to super” a “mame to nasadene v produkcii v X bankach a statoch” sa bude tazko hodnotit nejako objektivne.

  • Mna z pohladu mini CBA zaujima vlastne len TCO na povedzme 10 rokov. Neni zaujimavy ani vendor lock ani nic.
  • Co mi vobec nedava zmysel (a aj som to povedal), je to, ze ako moze vyjst riesenie pre sk egov na zelenej luka lacnejsie a vyhodnejsie ako kupit defacto hotovu vec. Toto nedava zmysel ani ekonomicky, kde pri “krabiciach” alebo SaaS nastupuje economies of scale a nieco musime mat velmi zle zmapovane, ked nam vychadza novy vyvoj lacnejsie.
  • @lubor spravne poznamenal, ze do tohto vypoctu CBA by malo ist aj cena za paralelnu prevadzku riesenia mid DCOM.
  • ja dodavam, ze keby sme sa hrali na ozajstnu CBA, tak by do nej mali ist aj stratene prilezitosti = t.j. to co stracame kazdy mesiac co sa toto natiahne. O tom, ze sme stratili uz x rokov a kto to zaplati a koho to je zodpovednost, tak to asi teraz nema cenu rozpytvavat.

MIRRI nam prislubilo, ze zisti ci nam mozu poslat detaily. Ja dufam, ze ano, inak taketo bodove porovnanie ako v prezentacii nie je nijako zkontrolovatelne.

Proaktivne som teda oslovil dodavatela wultra.com, ze ci by oni nezverejnili svoju ponuku, ked MIRRI - nevie. Je tam viacero zaujimavych momentov, ale tie nateraz verejne komentovat nebudem.

20210915-Slovak-mID-Solution-compressed.pdf (3.4 MB)

Samozrejme toto nie je cele riesenie slovensko v mobile, ale mame tu dalsiu(!) konkretnu ponuku na nejaku podstatnu cast.

Podklady na zajtra:

SvM prezentácia - MIRRI.pdf (6.7 MB)
MIRRI_porovnanie_mID_PS_lepsie_sluzby.pdf (1.0 MB)

Inak SVM vyzera z pouzivatelskeho hladiska velmi dobre, presne taketo “platformy” som si predstavoval ze budu robit. Za toto palec hore. Funkcne/UXovo tomu niet velmi co vytknut zatial. Ked prizmurim oci nad realitou toho co realne bude chodit do schranky a ako to na mobile budu zobrazovat.

1 Like