Ministerstvo práce - transparenrný nákup portálu EURES

Ozvalo sa nám Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré práve pripravuje projekt rozšírenia portálu EURES.

Ministerstvo chce portál nakúpiť transparentne a tak sa obrátilo na cca. 20-25 zástupcov trhu so žiadosťou o ich názor na predpokladanú trhovú cenu.

Obrátili sa aj na Slovensko.Digital.

Ak máme v komunite ľudí, ktorí by vedeli dať odborný názor na interval v akom by sa cena za podobné služby mohla pohybovať, budeme veľmi radi. Práve takýto prieskum často ovplyvňuje budúcu predpokladanú hodnotu zákazky vo verejnom obstarávaní a nastavuje očakávania trhu. Je to dôležitý krok v procese.

Prieskum trhu - web (1).docx (25.3 KB)

1 Like

Teda ja nie som na toto guru ale nechýba nejaký popis alá čo to ten eures je, kde to je, čo to žerie, na čom to stojí, prípadne kde a ako to bolo obstarané, kto má k tomu AP?
Vieme komunitne dohľadať?

Aby som sa nesťažoval, je super, že sa niekto PHZ snaží urobiť takto.

1 Like

Je to toto http://www.eures.sk/ ? Frontend vidime, co je tam za backend?

Termin je 11.5. ? To sme asi nestihli.

Volali sme si a dohodli sme sa, že to skúsime. Ak sa platforma zmobilizuje a vieme dať prvotný odhad niekedy do konca týždňa, stále to pomôže.

Posielam tieto otázky naspäť na MPSVaR, že aké info by pomohlo:

  • krátka špecifikácia portálu (čo robí)
  • špecifikácia HW, na ktorom beží
  • kto je aktuálne dodávateľ a aké má k portálu autorské práva?
  • na akej technológii portál beží?

Ešte niečo?
Pamätajme, že je to prieskum trhu. Čiže hľadáme indikatívnu úroveň ceny.

Na prve pozretie mi to pride ako sluzba, ktora sa da do velkej miery pokryt existujucimi komercnymi rieseniami (napr. Profesia). Navrhujem oslovit Profesiu a ine job portaly s tym, ake su moznosti integracie s ich systemami.

V pate stranky je uvedeny tento projekt: http://www.istp.sk/ Co je pridana hodnota EURES oproti ISTP?

Bez znalosti toho co je za tym a realnych cien, cista spekulacia…

Body 1-15, 17 t.j. 210 h nasobit cca 100-150 EUR ~ 21 000-32 000 EUR
Bod 16 je asi prestreleny (nevieme rozsah), ak je presny 180 h nasobit 100-150 EUR ~ 18 000-27 000 EUR

Body 18-20 vyzera byt ako prevadzka a support spolu 1230 h - tu fakt netusim - nasobit 20-50 EUR ~ 24 600-62 000 EUR

Spolu ~ 63 000-121 000 EUR

Ked uvazime, ze aktivne sa na tom bude robit 2-3 mesiace, a potom dalsieho 1/2 roka support pocas nasledovnych 3 rokov; tak pre 2-3 osobovu sro by to mohlo byt akceptovatelne, a zaroven uveritelne, ze to zvladnu.

1 Like

No na prvy pohlad sa jedna o existujuci system pisany priamo v php a jeho rozsirovanie.
Nevidim znaky nejakeho standardneho CMS-ka, takze asi vyvoj na mieru.
Okrem EURESu nevidim ziadne logo vyrobcu… Robili si to sami ?

Podla mna odhad hodin co tam je, je dany, alebo primerane odhadnuty na zaklade existujucej skusenosti s doterajsim dodavatelom. Alebo cisla voli ziskane priamym dotazovanim autorov …
Otazne je nakolko je v nich zahrnute testovanie, deployment, riadenie, komunikacie, schodzky, cestovne naklady … (ak nie je, treba to tam este pridat)

Pre kazdeho dalsieho (okrem autorov) bude to vnorenie a pochopenie zdrojakov ovela dlhsie (zavisi aj od urovne zdokumentovanie zadania, analyzy a diajnu a komentarov v zdrojaku).
Cize bezohladu na preferencie a ceny, co sa casu tyka, asi najrychlejsie to urobi sucasny znalec toho zdrojaku.
Pre ostatnych to budu NASOBKY tych casovych odhadov co su tam uvedene.
Uz len rozchodenie nejakeho test prostredia (ak tam maju aj nejake integracie, tak bude treba napisat mocky - simulatory … atd…) aby sa dalo debugovat moze trvat netrivialny cas…

Z ekonomickeho pohladu je najvyhodnejsie oslovit sucasneho dodavatela.
Samozrejme za predpokladu, ze tam existuyje akysi vzajomne vyhodny vztah, a dodavatel nebude davat ceny 750 Eur/MD.

Blizsie estimacie sa zatial neodvazujem dat, pokial nepozname zadanie a udaje ako vznikli dane odhady a co vsetko obsahuju. …

1 Like

ako to dopadlo?

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatId=84&NewsID=945
Tu je podobny pripad, kedy podľa mňa je Verejne Obstaravanie uplna hlupost. Ked ti niekto doda netrivialny system so spustou dokumentacie a nejakou projektovou historiou, akykolvek dasli zasah je najlacnejsi a najrychlejsi jedine tou firmou, ktora system pozna spredu zozadu aj odboku, ma tam personalne kontakty, testovacie prostredie, loginy … atd .
Takto sa spravaju aj normalne komercne firmy. Ked si niekto da zaviest (napriklad) Navision, nebude na kazdy change request vypisovat obstaravanie.
Samozrejme vynimocne sa mozu vyskytnut pripady ked dodavatel veci pokasle, predrazi, alebo dokonca zanikne. vtedy je treba mat mechanizmus ak co najbezbolestnejsie pokracovat. Ale kym nie taka situacia, je treba mat fungujuci jednoduchy mechanizmus ako fungovat… (SLA od autorov, nie od najlacnejsej ponuky, Ramcova zmluva …)

Dopadlo to takto:

Vdaka za zaslanie informacie, nakoniec som pouzil tie udaje ktore mi dosli.
Vasu informaciu pouzivam ako „benchmark“ pre nasu internu potrebu zatial, a v pripade potreby ju pouzijem aj inak.