Mesto Trenčín - nový web

Ziadost o vysvetlenie sme dali, odpoved zverejnime ked pride, myslim ze to bude pre dobro vsetkych.

K prvej casti tvojho prispevku - preco si myslis ze chciet slepy odhad na development je lepsie a lacnejsie ako rozdelit to na tie 2 casti? Ak sa obavas transferu znalosti, preco to teda nespravit ako sutaz na analyzu a dizajn s opciou na development? Myslim si, ze potom dostanes na development ovela realnejsie ceny. Ano, cela sutaz a realizacia bude trvat dlhsie o cca 1-2 mesiace, co pri projekte naprojektovanom na skoro rok pri terajsej sutazi je zanedbatelny cas.

Sorry, nesledujem to moc podrobne, ale ako dosli k budgetu? IMHO ak by s.d. pomohlo len so stanovenim realistickeho budgetu, tak by to bol velky prinos. Pri SND napr. bol budget proklete nizko.

na realisticky budget potrebujes vediet co chces. teraz je uz ten budget realistickejsi, povodne bol este nizsi ako na snd.

2 Likes

Odpovede na otazky su zverejnene na webe Trencina: http://www.trencin.sk/85903

1 Like

No, pukance a miestnku do prveho radu. Na toto som fakt zvedavy ako to zacne a skonci, napinave…

uff, ako Trenčan a fanúšik s.d som sa tešil, že do tohto tendra sa zapojíme (po navýšení rozpočtu a zjednodušení povinných úloh tendra to začínalo dávať zmysel) ale zase to vyzerá ako zbytočné riziko.

  1. agile vs. realita
    Vyjadrenie s.d v tejto diskusii dávajú zmysel. Napriek tomu, že ja osobne by som preferoval oddelenie dizajnu do samostatného tendra, agilný prístup, ako ho tu prezentuje @janhargas môže dobre fungovať. Lenže v podmienkach mesta o tom, nie je ani zmienky. Vyzerá to, že s.d a TN žijú každý v inom vesmíre a je otázou aký vplyv bude mať s.d na celý priebeh zakázky a či to neskĺzne k trvdej neefektívnej byrokracii a hádaní sa o zmluve a ponuke pri snahe robiť to skutočne agilne a meniť “scope” tak, aby to dávalo zmysel. Dobre to vystihol @MiroMurgas. Vie klient že sa to bude robiť agilne s “variable scope”?

  2. zmluvné podmienky

  • žiadna záloha ani čiastková fakturácia (článok 4 bod 4)
  • možnosť klienta ľahko odstúpiť od zmluvy pri nezhodách o tom, čo je change request (článok 6 bod 4) - predpokladám, že v takom prípade dodávateľ nič nedostane za dovtedy odrobenú prácu
  • servis a údržba zdarma počas 12 mesiacov, pričom nie je obmedzený rozsah ani typ prác, ktoré spadajú pod údržbu takže, keď sa klient zatne, kľudne môže žiadať komplet redizajn ako upozorňoval @mirom
2 Likes
  • c4.4 a c6.4 su stale rizika, ktore vyhodnocujeme aj my. pri c6.4 sme dostali vysvetlenie ze moze ziadat podla obchodneho zakonnika, co predpokladam ze je sud
  • tu to bolo obmedzene na aktualizacie, teda aspon ak spravne chapem ich odpoved

aha ano, tu servis a udrzbu zmenili. pozeral som stale povodnu zmluvu. diky za upozornenie

1 Like

Ahojte,

je znamy vysledok, ak ste to nezachytili. http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-contentID=12288&s-cv-embeddedID=115478

Vdaka @MiroMurgas, zabudli sme informaciu dat aj na platformu. Moja chyba.
Cakame teraz na schvalenie zverejnenia ponuk aj hodnotenia jednotlivych porotcov. Ak uchadzaci budu suhlasit, radi sem na platformu umiestnime odkaz na tieto materialy.

Kazdopadne je uz v tomto momente cas na podakovanie kazdemu kto sa zapojil. Bol to tazky proces a vela sme sa naucili aj poucili. Urcite to nebolo bez chyb. Ale som presvedceny, ze to bolo radovo lepsie a transparentnejsie, ako sa nakupuju milionove statne IT zakazky.

Ak by sa velke IT tendre mali niecim inspirovat, tak podla mna aspon tieto body by velmi pomohli:

  • transparentne konzultacie s firmami na trhu este pred vypisanim sutaze
  • hodnotenie kvalitativnych kriterii, nielen ceny
  • pouzivanie open source

Za feedback z komunity budeme vdacni. Predpokladam vsak, ze pride az po zverejneni jednotlivych ponuk. ALe kludne piste aj teraz.

2 Likes

Ponuky a hodnotenia zverejnené na webe mesta Trenčín:
http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-contentID=12288&s-cv-embeddedID=116219

Neviem, čo to bolo za súťaž, keď všetci ponúkali jedno a to isté a akurát to inak popísali

Pani(damy?) co ste sutazili, mohli by ste tu este vycislit vase akvizicne naklady ? Spocitajte prosim vsetky hodiny ludi stravene nad ponukou az do jej odovzdania, vratane ucasti (ak bola) na workshopoch a otvarani obalok … Dakujem. Len tak ma to zaujima. Pre porovnanie.

Ani neviem, ako mam na to reagovat, lebo neviem celkom, ze co konkretne je vyhrada :slight_smile:

Dali by sa hotové podklady použiť aj na verejné obstarávanie webov v iných mestách? Keď sú už hotové? :slight_smile:
U nás v BB sa plánuje tiež obstarávanie nového webu. Tiež to chcú na meste robiť na open source,

Ako to vyzera s tym novym webom ? Je uz naplanovany nejaky release ?

Nahodne zadavanie urliek objavilo https://novy.trencin.sk/.

2 Likes

pre mna neprehladne…sa v tom nejak stracam a tazko sa mi to cita…musim byt sustredeny

1 Like