MAGISTRAT - uzivanie priestranstva a dan za ubytovanie

Priatelia, som zufaly…

Hlavne mesto SR Bratislava nedokaze evidovat informacie o uzivani verejneho priestranstva. A ani ich zdielat - napr. s mestskou policiou (ktora moze hned blokovo pokutovat), ktora by mala kontrolovat napr opravnenost a vymeru ploch (terasy, ale i rozkopavky). Kolegovia to nedokazu vobec evidovat…napr povolenie na zaujatie (jeden papier), oznamenie o zacati zaujatia (druhy papier), docasnom skonceni (dalsi). znova zacatie (dalsi)…atd…pointu mate…

Chcel by som navrhnut nejaku appku na toto - ved je to primitivne, ako to nedokazeme riesit.

Obdobna vec - dan z ubytovania. Ale to je este hroznejsie, co mestski policajti nevedia kontrolovat…

Tak iba info, ci Vas nieco napadne, nejaky typ zo zahranicia, pripadne z Vasich skusenosti. DIK

Vedel by si napisat tie scenare trosku viac?

Ale skor ako tu vlastne zacneme pisat specifikaciu. Povedzme, ze by sa tu niekto nasiel, kto by to mozno spravil. Co bude branit zavedeniu do praxe?

Budem sa snazit opisat ten proces viac.

Berme priklad letne terasy:

Podnik musi poziadat o povolenie. Magistrat rozhodnutim, ze povoluje. Nasledne by mal podnik oznamovat, ze kedy ma a kedy terasu nema…tichym suhlasom je to v sucasnosti vyrubovane az dodatocne za sezonu (co je nonsens, pretoze to nie je kontrolovatelne).

Co by bolo fajn - evidovat rozhodnutia a zobrazovat na mape (uplne idealne aj s plochou). Mat pristup pre podniky, kedy mozu den dopredu nahlasit, ze na dalsi den terasu mat nebudu (lebo bude mrznut napr).

Co by malo byt vystupom - graficka informacia pre verejnost (a konecne aj pre mestsku policiu), ze co je aktualne v meste povolene a co sa aktualne zdanuje.

Tato schema sa da pouzit i pri ostatnych typoch zaujatia verejneho priestranstva. Napr pri rozkopavkach, ale aj uzavierkach komunikacii (tie keby boli v gisoch, tak mestu nemoze ARK fakturovat sumy za odpratavanie tychto komunikacii napr.).

Mam toho na srdci uz vela, tak sa ospravedlnujem. Som k dispozicii na dalsie detaily.

RIZIKA:
Riaditel magistratu ani primator to neurobia. Jedina moznost dat to spravnym poslancom.

1 Like

tie povolenia su niekde zverejnene?

1 Like

Nie su…bohuzial…

A nemali by byt?

Ono - mohli by. Ale zakon to primarne neprikazuje. To je o ochote byt priehladny. Zakon o slobodnom pristupe k informaciam hovori len o povinnom zverejnovani faktur, zmluv a objednavok (aj to nie vsetky obce zverejnuju rovnako - jedna len zoznam faktur, druha aj scany, atd.).

1 Like

veľmi dobrý podnet. Rozmýšľal som podobne ako ty avšak vzhľadom na to že tie info nikde nie su elektronicky zverejňované je to dosť na divoko bez podpory primátora alebo niekoho z magistrátu. Ale v tomto budem nápomocný ako sa len bude dať. AK bude treba nejakú poslaneckú podporu môžem s tým pomôcť. Dokonca mohli by sme to dať ako úlohu primátorovi cez uznesenie ale on ich ma plno a kašle na ne … tak neviem ale @Filip_Hustava kludne môžeme dať k tomuto pivo a rozdiskutovať to ako to uviesť do života.

Som k dispozicii, s radostou.