Ľudia, ktorí chcú pomôcť komunite

Len pre info, v klude sa hlaste dalej a nepanikarte, ze nemate ziadne pristupy. Dalsie info budu coskoro.

UX a testovanie

Oblasti ktorym sa venujem ja :

Vývojári Backend
Vývojári Frontend

Architektura (SW)
UX - User Experience

Bezpecnost
Open source / open dáta a api

Verejne obstaravanie
Governance / riadenie / ekonomické aspekty IT

Ahojte, FYI: ProgressBar ponúkol priestory na stretávanie. (cc: @jsuchal)

2 Likes

Ja by som sa rad zapojil do

  • Architektura IT - poznam/vyuzivam togaf, itil poznam len okrajovo
  • Governance, riadenie, ekonomicke - poznam/vyuzivam rup/openup/scrum a prince2
  • Interoperabilita IS VS
  • Bezpecnost

viem pomoct aj skupine vyvojari backend

tieto veci riesim profesne a mam aj vela skusenosti so statnymi zakazkami z pohladu navrhu, riadenia a implementacie, cca 12 rokov a asi strednych (tak do 5000md) 20 projektov - statne a aj komercne.

Celkom sa niektore veci prekryvaju ako spomina @Miro
Architekturu by som nespajal so it service management, su pre mna dve rozdielne veci.
Rovnako opensource by som nespajal s opendata, a asi vobec nepatri do zoznamu, lebo je v skoro kazdej oblasti zahrnuta ta tema (najma architektura, vo a governance).

V skupine VO by sa malo co riesit?

2 Likes

Predpokladam ze vo VO sa budu riesit aspekty suvisiace s verejnym obstaravaním (kriteria na uchadzaca, hodnotiace kriteria, licencne ujednania, primeranost sutaznych podkladov, cenove relacie v ponukach, vhodnost pouzitej metody VO, adekvatnost zadania / predmetu obstaravania, …)

Pravo a legislativa - rad sa pridam

Tak potom by som bol rad aj vo VO skupine

Rozhadzal som to do skupin, podla odozvy som rozdelil Open Source a Open Data/API, taktiez rozdelil Architekturu a IT Service management. Ludi co sa hlasili do rozdelenych skupin som nateraz zaradil do oboch.

Zeditoval som povodny prispevok, su tam odkazy na skupiny. Ak mozte si to skontrolujte. Dalsie spravy coskoro. Dakujeme za zaujem, tesime sa!

1 Like

Ak sa smiem zaradit: Governance, Solution / Enterprise Architektura, Open Source … a ak je najaka kategoria Frflosi, tak aj tam … :slight_smile:

1 Like

ja viem ze som sa do vela toho upisal ale mozem este poprosit ten opensource?

1 Like

kreatíva je to s čím viem pomôcť

telecommunication solutions: contact centers, unified communications.
Myslim ze zaber pozadovanych skill-ov by mal byt vacsi a nemal by sa obmedzovat na IT skill-y ale aj pravnicke, ekonomicke atd.

Otazocka: nebolo by lepsie stanovit anglictinu ako oficialny jazyk pre komunikaciu na tejto stranke aby sa mohli zapojit aj zahranicni dobrovolnici?

myslim ze to nie je dobry napad.

Zatial ziadne pozadovane skilly neplanujeme, uvidime ako to dopadne. Chceme skor odburavat bariery na zapojenie ako hadzat polena pod nohy.

Toto by v tomto momente urcite nebol dobry napad. Jednak si neviem velmi predstavit motivaciu zahranicnych ludi pomahat slovenskemu statnemu IT, dvak - zahranicie sledujeme a sme s nim v kontakte, ak budeme potrebovat pomoc, tak neni problem prepnut do eng. Ale default eng by bol skor prekazkou.

Najblizsie k tomu je skupina hw/infrastruktura - nerad by som otvaral skupinu kde je jeden clovek.

backend, ciastocne frontend

O tomto by som sa rad dozvedel viac…komparoval to s aktualnou legislativou…lebo takto som odporucal obstaravat IT, ale kazdy pravnik mi povedal, ze sa to v zmysle platnej legislativy (sucasnost a cca 2 roky dozadu) neda.

Ide o aktualne fungujuce projekty? Ako tam bola riesena potom zaruka, SLA a pod.?

Za mna Architektura a Bezpecnost.