LeikTec vyškrtnutý z RPVS

Ja som vobec zmluvu necital, bolo to len konstatovanie. Tvrdenie, ze zakony nefunguju, tak mozes vsetko povazujem za anarchiu a tymto koncim diskusiu na tuto temu.

toto ale nema nic spolocne s tym ci zakony funguju alebo nie. toto je obhajoba normalnych principov pravneho statu. stat ti moze zobrat peniaze len vynimocne a na zaklade zakona alebo sudneho rozhodnutia. nie na zaklade toho ze sa nezapises do registra. to ze nechces uviest konecneho prijmatela vyhod nie je trestny cin. jasne, stat nechce mat taketo zmluvy a ak ju ma tak ju moze vypovedat ale to nemeni zaklad ze za dodany tovar ci sluzby sa plati.

@Jody prosím vieš sem skopírovať ustanovenia podľa ktorých pri výmaze z RPVS firma “nemôže poberať peniaze z VS” v platných zmluvách, alebo “štát môže prestať plniť” platnú zmluvu?

Ja som (laicky) našiel v zákone 315/2016 iba toto:
§ 15 (1) Dňom právoplatnosti rozhodnutia o výmaze podľa § 12 a pokute z dôvodov podľa § 13 ods. 2 alebo ak dôjde k výmazu partnera verejného sektora na návrh oprávnenej osoby počas trvania zmluvy vzniká účastníkovi zmluvy, ktorý poskytuje finančné prostriedky podľa § 2 ods. 1 písm. a) prvého bodu alebo majetok, práva k majetku alebo iné majetkové práva podľa § 2 ods. 1 písm. a) druhého bodu, právo odstúpiť od zmluvy. Právo odstúpiť od zmluvy vzniká účastníkovi zmluvy podľa predchádzajúcej vety aj vtedy, ak je partner verejného sektora viac ako 30 dní v omeškaní so splnením povinnosti podľa § 10 ods. 2 tretej vety.

1 Like

Nie je spravne - neplnit zmluvu, ma pravo odstupit od zmluvy (dovod je na strane dodavatela) a nie je v omeskani pri platbach ak mal byt zapisany v RPVS a prekrocil limity)., ake to ma dopady na zmluvu troska zavisi aj co bolo v zmluve (skoda ktora tym vznikne obstaravatelovi, nuz ked odstupi tak asi tazko si ju uoplatni), ak neplati, tak ma dovodo, kym dodavatel neodstrani protipravny stav.

Proste stat sa nemoze dostat do omeskania (nielen platby!, ale nicim (nesucinnostou, nedodanim niecohoo) ak je dodavatel vymazany z RPVS, dodavatel je vsak povinny terminy plnit kym je zmluva platna … teda bud sa dohodnu a dodavtel odstrani protipravny stav (dovtedy je mopznsot neplatit aspon bude tlak na dodavatela) alebo stta jednostranne odstupi od zmluvy

No veď: k tomuto prosím právny podklad.

Statny orgam nie je v omeskani … sankcie ma za omeskanie platby, teda ak neuhradi tak ho dodavatel nemoze sankcionovat … ak je v zmuve, ze dodavatel moze odstupit od zmluvy pri neuhradeni faktur, tak bude moct

tak asi predsa len tu zmluvu vypovedali a spravili nove obstarko https://josephine.proebiz.com/sk/tender/8151/summary uz aj s vysledkom, velka zmena to teda nieje

2 Likes

Ale, dali to po formalnej stranke do suladu so zakonom

Identifikácia úspešného uchádzača:
Uchádzač (Názov spoločnosti)
Skupina dodávateľov: MICROCOMP-GLOBALTEL
vedúci člen skupiny: MICROCOMP – Computersystém s.r.o.
člen skupiny:
GlobalTel, a.s.

LOOOOL
Pan ktorého meno sa nevyslovuje zmenil posobisko. Vybavene zmluvy tohto pana zmenili zhotovitela.
Hlavne ze SIS sa v sprave venuje hrozbam z Ciny!!!

Tak ono to ma dve roviny

  1. RPVS bol vyskrtnuty subjekt nie osoba.

  2. Vyhrali sutaz tak to treba respektovat - otazne je skor akym sposobom, lebo sranda je ze to bol jediny uchadzac, co na dnesnu dobu, kde skoro v kazdej sutazi je minimalne jeden kamikadze, je dost zvlastne.

a je niekde aj uverejnená cena? ci ta jedina ponuka bola limitne blizka PHZ ? ci to sa dozvieme az zo zmluvy?

ano cena je limitne blizka PHZ, usetrené až 0,0065%