Kontaktný formulár na slovensko.sk

Myslel som si, že ten formulár Kontaktný formulár - UPVS si len pozriem, ale ukázalo sa, že má viacero problémov:

  • Nedovoľuje dať prílohu .png! Musel som screenshoty “prerábať” do nejajého horšieho formátu.
  • Očakáva od používateľa, že vyplní informácie o operačnom systéme a prehliadači aj keď tieto informácie sa dajú vypýtať od prehliadača a v drvivej väčine prípadov sú aj správne.
  • Aj keď som prihlásený nevyplní mi moje údaje

Pozitíva:

  • hneď ako som poslal dopyt, dostal som správu o tom, že môj podnet evidujú.

Celkom by sa hodil ten verejný bug-tracker, lebo toto by som rovno zapísal doň.

Prikladám obrázok:

A obrázok erroru pri pridaní png:

1 Like

Skusal si poslat tento bug kontaktneho formulara cez kontaktny formular? :smiling_imp:

2 Likes

Poslal som … samozrejme. Odpoveď takmer okamžitá:

Dobrý deň,

ďakujeme za Vaše pripomienky, zaevidovali sme ich a preposlali na kompetentné oddelenie nech ich zvážia a zapracujú do ďalších aktualizácií stránky.

Prajeme pekný deň.

S pozdravom
Helpdesk ÚPVS

A práve vďaka tomu, že som to nahlasoval som zistil veci okolo tých “povolených formátov”

1 Like

Na kontaktnom formuláru je ešte ďalšia hlupost. Ako orve to chce meno a priezvisko ako povinný údaj. Čo by bolo Ok ak by som už nebol prihlásený. Takze vedia kto som, ale meno si mám vypísať sám. Navyše ten captcha kód to požaduje, resp požadovalo v angličtine, pripomienkoval som to a viem že je to už v sk. Avšak na otázku k tomu menu mi odpísali že je to kvôli tomu, že nie sú prepojené databázy. Ešte aj priznali chybu v návrhu riešenia, ale zatiaľ s tým nIc neurobili.

Keď tak pozerám tú chybovú hlášku k typom súborov, tak sa stavím, že ani .jPg a .pDf mi nebude chcieť zobrať. Neprekvapilo by ma, keby tie prípony otrocky kontrovali podľa ručne udržiavaného zoznamu povolených prípon s doržaním case sensitivity.

Na tom ručnom udržiavaní nevidím nič zlé, ale tá zjavná citlivosť na veľkosť písmeniek … ach jaj!