Kde najdem konkretne data?

Cielom fora je vymena informacii, kde je mozne najst konkretne data.

Osobne niekedy neviem najst konkretne data, ale niekto iny tuto znalost ma a vie poradit.

Zaroven sa daju identifikovat data, o ktore je zaujem, ale nie su dostupne ako opendata alebo inym sposobom na nete. Toto by sa vedelo potom pouzit na komunikaciu s vlastnikmi/gestormi dat.

…viem niekde ziskat data, z ktorych by som videl, ktore firmy s ktorymi inymi firmami obchoduju/spolupracuju/fakturuju si…napr. su niekde dostupne data, ktore vyplyvaju z kontrolneho vykazu pre DPH alebo suhrnneho vykazu pre DPH, ktore subjekty predkladaju FS?..sumy ma realne az tak nezaujimaju, skor vztahy medzi subjektami…

…cize pri absentujucich sumach by ani nemuselo ist o porusenie danoveho tajomstva…

Ja ti neviem, to s kym obchodujes podla mna je dost citliva informacia.

toto su zakonom chranene data,

je neobchodujem, cize sa na to asi pozeram zle…teda preco by mi malo vadit, keby bolo vidiet s kym vsetkym moja firma je v obchodnom styku?

kludne to mozes zverejnit, pokial mas suhlas druhej strany.

dovod, preco som sa pytal…premyslam mozno za UVO

…rad by som videl aky % podiel z vyhlasenych VO vyhraju subjekty, s ktorymi ma verejny obstaravatel/obstaravatel predosle obchodne vztahy alebo s nimi inak prepojene subjekty…

…a ten dovod je aktualne vyslovene statisticky…

predosle obchodne vztahy su v crz, to si mozes vytiahnut. prepojene subjekty mozes ziskat cez osoby.
Ale prelomit koli tomu obchodne vztahy medzi firmami je dost silne kafe.

neviem z CRZ…ked sukromnik robi prvykrat VO a vyhra ho firma XY, tak neviem zistit, ci dany sukromnik s firmou XY uz predtym mal obchodne vztahy, alebo s firmou, ktora ma nejake prepojenie na firmu XY

na uvostate si mozes pozriet obstaravatela, vidis kolko krat s dodavatelom uz obchodoval v ramci VO a zaroven tam mas v zalozke CRZ naparovane zmluvy obstaravatela, tak si vies pozriet, ak tam je aj nieco ine medzi nimi dvoma

edit:
akurat premyslam, ci by bolo zaujimave spravit statistiky kto s kym podla crz zmluv, nie len podla VO

edit2:
ok, teraz som si vsimol ze hladas hlavne sukromnik vs. sukromnik…tam to crz fakt nema zmysel, tak nic :slight_smile:

1 Like

pokusal som sa najst datasety ohladne:

  • poctu obyvatelov na urovni obce/okresu/VUC
  • HDP na urovni obce/okresu/VUC

ale nepodarilo sa mi.

Vie niekto poradit?

Vopred dik

Počet obyvateľov podľa trvalého bydliska / obce:
http://datacube.statistics.sk/#!/view/sk/VBD_DEM/om7101rr/Počet%20obyvateľov%20podľa%20pohlavia%20-%20obce%20(ročne)%20[om7101rr]

1 Like

dakujem pekne