Kamerové systémy - áno či nie?

Ahojte,

naša obec sa rozhodla pristúpiť k zavedeniu kamerového systému. Trochu pokútnym spôsobom - tento bod nebol ani v programe schôdze zastupiteľstva. Do programu sa to dostalo až počas jej priebehu, s argumentom „sme pomaly jediní, čo to nemajú, podáme projekt, MV to zaplatí, dáme to na hlavnú ulicu a bude to super“. Odhlasované a schválené prakticky okamžite a bez diskusie.

Akoby kamerový systém bol bez debaty tým najvyšším dobrom. Ja o tom teda presvedčený nie som, tak by som rád naštartoval diskusiu. Ak máte niekto nejaké relevantné odkazy, info či priam výskumy o tom, kde kamerový systém zmysel má a kde nie, sem s tým. Tiež ma zaujímajú anektody z policajného vyšetrovania na Slovensku a (ne)použitia kamerových záznamov. Anekdoty o uniknutých záberoch na Youtube a pod.

Čokoľvek, čo pomôže diskusii, nech si páni poslanci uvedomia, že zasahovať do súkromia sa dá aj na verejnosti. A ak to máme robiť, treba to spraviť tak, aby to malo aj reálne prínosy (aj pre niekoho iného ako dodávateľa kamerového systému).

2 Likes