Jarná ITAPA'16

a zverejneny bude 2017

1 Like

Janov príklad sa mi tiež páči. Čo je dôležité: hovorí o pozadí. Hovorí o tom, že neexistuje záujem riešiť ten problém lepšie a lacnejšie, lebo však ten kopáč ani to kopanie neplatí, ani tú vodu piť nebude. Je mu to úplne jedno, ako celý výkop dopadne. A je to jedno aj objednávateľovi.
Celé je to totiž o motivácii a s tým sa nedá pohnúť. Dôležité je, aby studňu kopali tí, ktorí ju potrebujú a aby si to platili z vlastného. To je jediné riešenie. Ak to takto bude fungovať, vtedy sa kopáči začnú zaujímať o rady, či by sa tá studňa dala vykopať lacnejšie, kvalitnejšie a rýchlejšie.

2 Likes

Ivan, iba taka drobnost. “Stat” su ludia, ktori platia dane. Takze tu studnu ma chlapik kopat pre ludi. Dodnes to tak nie je. “Studne”, ktore sa za 1mld€ vykopali su plne kalnej vody, nikto z nich vodu nepije. Je chyba v ludoch alebo v stavitelovi studne?

Preco sa nepozerat na priklady ako to robili v UK? Lebo my na SK to tu mame vsetko specificke?

To je ako s kopanim toho Gotthardskeho tunelu, ti Svajciari to nejak podozrivo lacno sfusovali. To nemoze byt dobre.

Seriously!

Ten moj priklad mal ilustrovat jeden aspekt. Na ostatne aspekty je nepouzitelny, zly, sam som to napisal.

Nemyslim si ze by sme tu mali vsetko specificke a urcite ma zmysel poucit sa z (ne)uspechov ostatnych. Ty mas iny nazor ?

1 Like

kolko ludi moze dat OZ do uvedenych struktur?

a kto sa vlastne pyta?

2 Likes

Pre info - Európska komisia zverejnila 23/05 Správu o úrovni digitalizácie v členských štátoch EÚ, vrátane Slovenska, ktorou nadväzuje na výsledky Indexu digitálnej ekonomiky a spoločnosti (DESI) z februára 2016. V tejto správe monitoruje zavádzanie národných digitálnych reform a zároveň v nich uvádza návrhy na dosiahnutie lepších výsledkov v oblastiach týkajúcich sa širokopásmového pokrytia, elektronických verejných služieb, digitálnych zručností, či elektronického obchodu.
Najnovšie údaje pre Slovensko nájdete tu (je tam porovnanie s r.2015 za SR ako aj porovnanie s priemerom EÚ):

2 Likes