ITAPA jeseň 2022 highlights

Podeľte sa so svojimi postrehmi. Veselo I vážne.

Mňa zaujalo ráno vyjadrenie p min, ze Slovensko nemá menovaného digitálneho lídra, pretože toho lídra ministerka vníma ako tím.
A doteraz si lamem hlavu ako to myslela. A stále mi chodí v hlave slovo timleader a nieco mi tam nesedí v tom vyjadrení.

3 Likes

Mne sa velmi pacilo co povedal p. Aleksiev v diskusii ohladne architektury digitalneho statu:

Viac menej pekne zhrnul to ako to vnimam ja:

  1. Stat nema viziu digitalizacie
  2. Aj ked ju ma, sposob akym ju riadi je neudrzatelny
  3. Namiesto toho aby sme spolocne hladali riesenia a posuvali krajinu dopredu robime politiku
1 Like

Zaznelo aj ine nielen,ze nepotrebujeme leadra, ale aj akcny plan je zbytocny … nuz, ale aj ine veci mi nesedeli. Ze ked chceme by uspesni, tak potrebujrme mat spolocneho nepriatela. Nesedelo mi ani, ze ak chceme inovovat, tak nemame robiy sizyfovsku pracu, ale rozbit veci na drobne, co urcite vieme vyriesit a riesime len tie drobne veci (asi sa chcelo narazat na velke projekty, kt. sa robili), ale inovacie nie su klasicke velke projekty, ale kopec sizyfovskej prace a vela krat spadneme spat a max. 1 z 10 inovacnych projektov sa podari. Spolocneho nepriatela nepotrebujeme, ale potrebujeme spolocnu viziu a ciel. Potrebujeme digitalneho leadra a dtto potrebujeme akcne plany, ktore maju milniky a k nim sa robi zmysluplny odpocet, poucenie a pripadne korekcie

3 Likes

A pan štátny podvecer viackrát spomenul vyznam akčného planu digitálnej transformácie a participativny prístup. Co je opak ranného vyjadrenia p min. Ako je to teda, hm. :thinking::slightly_smiling_face:

No super ! Pán štátny práve v diskusii potvrdil že digitálna liderka je pani ministerka :+1: No, media to zaregistrovali, som zvedavý na follow up.

Ja som mal z toho celeho pocit, ze komercia absolutne netusi co sa deje v statnom IT. (Tiez nie je dobry stav.)

2 Likes

Toto síce nedospelo asi k výsledku, ale krásna ukážka ako si to ovm aj teraz vlastne chcú robiť po svojom. Čiže presne tak ako doteraz.

Lenze ak si to nebudu robit po svojom, tak hrozi, ze neurobia nic a to bude este horsie

1 Like

Cize sme vlastne v optimálnom stave a celé je to dobré.

To predsa nikto nepovedal, ale lepsie je nieco ako nic

A od pána Hypkého tam nebol nik?
Premrhaná príležitosť…
Alebo vedia prečo tam neboli…

1 Like

A nie je to taká trošku falošná dilema? Lebo ja si naopak myslím, ze keby sa na každom ovm nevymyslelo koleso, tak by mali čas aj sa venovať tomu čomu majú.

Nevycerpane eurofondy ja osobne (a dlhodobo) za katastrofu nepovazujem. Skor ked pozrieme, co sa v OPIOS-e “vycerpalo”, ale teraz to kazi beznu prevadzku/zivot, tak by som to bral ako pozitivum.

Plus teda toto ma odo mna +1:

Cerpanie na hluposti, nikomu nechybajuce projekty je urcite fajn, za sa nerealizuju tak ako mame aj suflikove projekty, ktore sa robili zbytocne. Na druhej strane su tu neurobene a chybajuce projekty resp. projekty kde je potreba zjednat napravu, a to, ze sa to nezrealizuje aj ked su na to peniaze, tak za katastrofu sice povazovat nemusime, ale ked lahne napr. dochodkovy, socialny ci danovy system alebo nemate dodnes poriadne vyrieseny kataster, obchodny register, stavebne konania atd. tak to uz sposobi nemale skody.

2 Likes