IT zelena hliadka: Uhrady v skolkach

@jsuchal spominal si, ze by sme mohli spravit nieco ako IT Zelenu hliadku, ktora by fixovala mensie veci. Ak som to zle pochopil, tak ma pls oprav.

Otvaram teda tuto temu s konkretnou ulohou: “Uhrady skolneho a stravneho v skolkach v Ruzinove”. Zatial by som ulohu definoval takto velmi specificky, aby tam bol co najmensi byrokraticky overhead.

Sucasny stav je taky, ze platit sa da sekom alebo prevodom na ucet a do skolky treba doniest bud ustrizok seku alebo vytlacene potvrdenie o platbe cez internet banking. Ucitelky si to potom zakladaju pre jednotlive deti a urguju neuhradene veci.

Moja predstava o MVP je jednoducha aplikacia, kde by si skolka nahodila zoznam deti, vygenerovalo by VS pre kazde dieta a v IB by skolka nastavila emailove notifikacie, ktore by appka parovala k VS. Riaditelka skolky by si vedela vytlacit zoznam neuhradenych platieb a zoznam vsetkych platieb vybraneho dietata.

Prva zasadna otazka pre znalych: Ma niektora obec alebo stat nejaky system, v ktorom sa to da zrealizovat uz teraz pre Ruzinov? Ak ano, tak pls vyzdielajte know how, s ktorym pojdem za starostom. Ak nikto nevie, tak oslovim priamo Ruzinov a zistim stav.

1 Like

Nuansy su ale vacsina vyzaduje potvrdenia (u nas tiez mozeme posielat potvrdenia emailom, ale stale je to vacsia otrava ako by mohla byt).

A skolne ako platite/dokladujete uhrady?

PS: Pre istotu, aby bolo jasne: Ja chcem riesit skolky zriadene Ruzinovom, nie sukromne.

Sry v skolke je to tak ako pises, v skole je to inak.

@hanecak, @gla nemate s tymto u vas nejake skusenosti?

V nasej skole zaviedli od tohto skolskeho roku toto: http://www.edupage.sk/ .

Na zaklade skusenosti mojej manzelky (je znama tym, ze zvykne zhodit takmer hocico) mozem povedat, ze:

  1. este im to nezhodila :slight_smile:,
  2. vyzera to funkcne (dcera realne dostava obedy) a
  3. boli so zavedenim samozrejme problemy, lebo kopa ludi skratka necita nic na 1/2 A4 a teda do systemu sa po zisteni, ze manual ma par A4, radsej ani neprekliklo a radsej sa pytali na veci, ktore v tych par A4 bolo napisanych.

Cize vyzera to funkcne a a nie drahe: Cloud sluzba, nieco zadarmo, nieco za 195 EUR rocne. Mozeme to brat ako odrazovy mostik a skonstatovanie, ze riesenie problemu je dosiahnutelne vcelku rychlo a lacno. (lebo “endorsment” robit nemozem, kedze to priamo nepouzivam a ani som si zatial nezmapoval alternativy)

Specificky potom este k Ruzinovu: EduPage vyzera byt cieleny na jednotlive skolske zariadenia, nie na zriadovatela, ktory ma X zariadeni. Ale nejaky nie zlozity CR by to hadam spravil.

Diky. Riesi to aj platby?

Po rychlom prezreti dokumentacie asi mozem odpovedat, ze “ano, riesi”. Dostanes sek s VS, zaplatis (s uvedenym VS), system to naparuje a v skole vedia, ci si zaplatil alebo nie.

A nejako to riesi aj integraciu s 3rd party dodavatelom stravy (skola nevari sama, je na to firma), ktory na zaklade VS tiez vie, ci je jedlo zaplatene alebo nie.

Das pls link na dokumentaciu?