IS CSRU - Rozbor

No vsak kto by ich poznal, ked ich vidi len povodny dodavatel :wink:

Zaujimave, ja by som povedal, ze vydieracske to je hlavne v pripade vendor-locku.

vysvetlim vyznam.
Ked problematiku, problem, zdrojaky, personalnu situaciu poznas, vies to zratat pomerne presne.
Nahodis marzu a mas vyslednu cenu.
Ked vies, ze niekto ti to chce prevziat iba z titulu, ze rozhoduje cena, tak musis ist ty pod cenu, casto do straty.
A to nehovorim o tom, ze situacie kedy SLA dostane niekto kto o tom nema paru sposobuju neskutocne problemy pri prevadzke, niekedy az zablokovanie …
Ako sa moze sutazit SLA, ked ani nie jasne (skor je jasne ze NIE) ci vitaz bude mat vobec pristup k zdrojakom ? Aj take sutaze sa deju … Doteraz projektov kde STAT (prevadzkovatel) ma pravo modifikovat zdrojaky je velmi malo …
Tolko vysvetlenie slova vydieracske v mojom prispevku :slight_smile: .

CSRU sa dostal aj do ThoughtWorks Technology radaru! Gratulky!

https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zakaziek/detail/dokumenty/410367

Jeden uchadzac ex-HP. “Necakane.”

Také sa mi dostalo do uší, že nikto poriadne nevie, čo CSRU robí.

Vypýtal som si teda zoznam služieb a rozsah integrácií:

Integrácií je 45, podrobnosti (rozsah integrácie) v google docu nižšie, služieb je týchto 6:
Podanie žiadosti o poskytnutie konsolidovaných údajov o subjekte
Poskytovanie konsolidovaných údajov o subjekte
Zápis údajov do IS CSRÚ
Poskytnutie výpisu o kontrole kvality a referencovania
Poskytnutie konsolidovaných referenčných údajov z IS CSRÚ na synchronizáciu
Asistované poskytnutie výpisu o kontrole kvality a referencovania

Len technicka
Enterprise services nie je ex-hp ale defacto pokracovatel hp v ramci sluzieb
Ti isti ludia, len meno upravene

…chyba pohlad , ktory rozdeli subjekty na konzumentov a poskytovatelov dat vo vztahu k jednotlivym sluzbam…napr. take ITMS2014+ je len konzumentom…

…nerozumiem, aky je vztah medzi sluzbami, ktore poskytuje CSRU a rozsahom integracii CSRU s jednotlivymi IS…napr. taka karta ucastnika v ramci ITMS2014+ patri pod aku sluzbu CSRU?

…karta ucastnika je specificka integracia pre eurofondove potreby, nevyuzitelna genericky pre ine domeny, cize podla mna v CSRU nema co robit a malo to byt vyriesene alternativnym sposobom…v konecnom dosledku aj bolo, ITMS2014+ ma otvorene API na zalozenie/update objektu Karta ucastnika…kolko tam je takychto custom integracii?

Pocuj, nechcem tu byt uplna brzda, ale nemali by byt tie udaje najskor vyhlasene za referencne, aby sa mohli takto pouzivat? https://metais.finance.gov.sk/refregisters/list?page=1&count=20