Integracia elektronického podpisu na webe

Dobrý deň,
vopred sa ospravedlňujem, ak toto fórum neslúži na pomoc bežným užívateľom.

Chcel by som sa opýtať, aké sú možnosti integrácie elektronického podpisu na môj vlastný web. Jednalo by sa o rovnakú funkcionalitu ako pri podpisovaní dokumentu pri daňovom priznaní. Existuje nejaký integračný návod? Je dostupné riešenie zadarmo alebo sú k dispozícii iba platené služby? Jediné, čo sa mi doteraz podarilo nájsť, je SDK pre iOS a Android: eIDmSDK (eID mSDK) · GitHub.

Naozaj neexistuje nejaké jednoduché javascriptové riešenie?

Ďakujem za odpoveď.

Máme v pláne vytvoriť nejakú JS libku pre jednoduchú integráciu Autogramu, ale zatiaľ to ešte nie je na ceste. Takže vám ostáva manuálen integrácia (ktorá nie je zložitá) alebo si počkať. Prípadne sa pozrieť na zdrojové kódy Autogram extension.

Záleží, či chcete integrovať iba desktopový Autogram alebo aj Autogam v mobile. Swagger dokumentácia Autogram API aj s príkladmi volaní sa dá pozrieť tu alebo aj lokálne po spustená autogramu na http://localhost:37200/docs. Je to REST API s iba jedným zaujímavým endpointom - POST /sign. Ak by ste podpisovali iba PDF dokumenty, pozrite example pre PAdES PDF, prípadne XAdES PDF. V response requestu sa vráti podpísaný dokument.

Čo sa týka integrácie Autogramu v mobile. Tiež existuje swager dokumentácia. Tam to funguje tak, že integrácia spraví POST /document a nahrá dokument na server aj s podpisovými parametrami úplne rovnakým API ako pre Autogram POST /sign. Integrácia nejakým spôsobom pošle link na dokument zariadeniu s aplikáciou AVM - napr. naše rozšírenie to robí pomocou QR kódu. V tom linku sa posiela ID dokumentu a encryption key. Integrácia následne polluje na podpísaný súbor za pomoci If-Modified-Since headerov. Keď ho user podpíše telefónom, integrácia dostane novšiu verziu dokumentu - teda podpísaný dokument.

AVM server je zatiaľ úplne otvorený pre integrácie, ale plán je dorobiť doň autorizáciu cez tokeny a origin hostname pre registrovaných používateľov so spoplatnením podľa počtu requestov/dokumentov. Nemáme ale ešte finálny návrh.

2 Likes

Ďakujem veľmi pekne.
Preštudujem si to.
Vyzerá to, že ste už teraz odviedli kus dobrej práce.
Ešte raz vďaka.