Integracia D.Signer/XAdES Java pre macOS

Ahojte,

Pokusam sa implementovat podpisovanie cez D.Signer/XAdES Java.

Stiahol som *.jar subory z D.Signer/XAdES Java JNLP, ktore som includol do novej Java konzolovej aplikacie.
Vytvoril som XadesBpSig instanciu a postupne volam potrebne metody na ziskaie .asice suboru.

Na Windowse zbehne podpis bez problemu.

Na macOS avsak nastane problem, ked sa spusti D.Signer/XAdES Java GUI a na screene Settings pri vybere “Certificate store interface”, v konzole vidim error:

Exception in thread "AWT-EventQueue-0" java.lang.IllegalAccessError: class sk.ditec.zep.dsigner.xades.sic.BaseSettingsLogic (in unnamed module @0x7ec7ffd3) cannot access class sun.security.pkcs11.wrapper.PKCS11 (in module jdk.crypto.cryptoki) because module jdk.crypto.cryptoki does not export sun.security.pkcs11.wrapper to unnamed module @0x7ec7ffd3

Ked som sa aj po vzore pkcs11 card problems · Issue #70 · intoolswetrust/jsignpdf · GitHub pokusal nastavit Java module info v mojej Java aplikacii, appku nie je mozne vobec skompilovat. Sucasti Java Module Info ako zaklad:

requires dsigner;
requires dsigner.plugin.pdf;
requires dsigner.plugin.png;
requires dsigner.plugin.txt;

Pri kompilacii nastane chyba:

error: module not found: dsigner

Zaujimave ale je, ze rovnakom zariadeni volania pomocou D.Launcher 2 interface (dBridge2Nm) zbehnu vporiadku.

Riesil uz dakto uspesne vlastnu Java aplikaciu s dsigner-2.0.29.0-9633A3.jar a ma to rozbehane na macOS?

Pripadne mate nejake tipy a napady?

Dakujem

Máš rovnakú verziu Java na Win aj Mac ? V oboch prípadoch máš JDK alebo JRE ? Oracle postupne odstavuje všetko v packages sun. *

Viac pomôcť neviem.