Existuje utilita na automaticke stahovanie listov vlastnictva (PDF)?

Dobry den.

Spoluvlastnim viacero pozemkov v jednom katastralnom uzemi.
Nakolko je pravidelne porusovane moje zakonne predkupne pravo (a o inych cernotach ani nehovoriac),
rozhodol som sa aktivovat “sledovanie zmien na LV” (bezplatna elektronicka sluzba katastra Kataster Portal).

Bohuzial mam pocit, ze tato sluzba v pripade podieloveho spoluvlastnictva nefunguje na 100% korektne, pretoze minimalne v jednom pripade ked vznikla na LV plomba (predaj spoluvlastnickeho podielu) som nedostal notifikaciu
a o vzniknutej plombe som sa dozvedel len pri nahodnej rucnej kontrole LV na portali Kataster nehnuteľností | ZBGIS

URL na vygenerovanie “listu vlastnictva” ma takyto tvar, kde 2235 je cislo LV (konkretny LV nie je moje, uvadzam len ako priklad):
https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/api/Bo/GeneratePrfPublic/?cadastralUnitCode=874604&prfNumber=2235&outputType=pdf
Po kliknuti na odkaz musim 1. krat vyriesit CAPTCHU a potom sa ponukne na ulozenie LV s defaultnym nazvom “list_vlastnictva.pdf”.

Momentalne to riesim tak, ze mam v priecinku vytvorene webove odkazy na konkretne LV (jedna sa o desiatky LV):

  1. spustim odkaz
  2. v pripade nutnosti prepisem CAPTCHU
  3. subor sa ponukne na ulozenie, musim mu este zmenit meno pred ulozenim z “list_vlastnictva.pdf” napr. na “2235.pdf” a ulozim to.
  4. pri mozno dalsich 10-tich nasledujcich LV nie je ziadana CAPTCHA
  5. nasledne pouzijem v Adobe Reader funkciu “rozsirene prehladavanie” v konkretnom priecinku kde su ulozene LV a zadam vyhladat slovo “plomba”.

Bohuzial v pripade desiatok LV sa jedno o pracnu cinnost.

Existuje podla Vasho nazoru nejaka download utilita, v ktorej by som zadal jediny raz vsetky “odkazy na LV” a “vysledne zelane nazvy .pdf suborov”
a po kliknuti na tlacitko “SPUSTIT” by sa automaticky ulozili vsetky LV pod stanovenym nazvom. Ja by som len musel vyriesit CAPTCHU v pripade potreby.
Takto by sa mi velmi ulahcila praca. Kedze neviem programovat ani skriptovat, problem neviem sam vyriesit. :sleepy:

Pouzivam Windows 10.

Dakujem za napady. :smiley:

@Vladimir_Faltan toto je pripad pre https://www.lepsiesluzby.sk

@TraktorBa riešime s ÚGKaK, vytvorili sme podnet
https://lepsiesluzby.sk/jira/browse/SDM-277

Dakujem.

  1. Bolo by este vhodne, keby Úrad geodézie, kartografie a katastra SR zmenil na portali Kataster nehnuteľností | ZBGIS (skgeodesy.sk) generovanie LV tak, ze LV nebude mat defaultny nazov “list_vlastnictva.pdf” ako je tomu teraz ale realny nazov podla pozadovaneho LV… napriklad “LV1500.pdf” alebo “1500.pdf”.

Ved dnesna situacia je nelogicka, uzivatel napriklad stahuje 20 listov vlastnictva a pri kazdom stiahnuti musi zmenit nazov suboru… v pripade ak ma uzivatel povolene automaticke ukladanie bez opytania tak vsetky lv maju rovnaky nazov. :sweat_smile:

  1. Ciastocne som sam vyriesil svoj problem a stahovanie LV trochu zautomatizoval, prosim nesmejte sa. :crazy_face:

a) Vytvoril som folder C:\lvdownloaderbeta\ a C:\lvdownloaderbeta\temp\

b) V prehliadaci Edge, ktory nepouzivam som nastavil “stahovanie bez opytania” a do adresaru C:\lvdownloaderbeta\temp
A zaroven som vypol otvaranie PDF suborov v browsery.

c) Vytvoril som lvdownloader.bat ktory sa nachadza v C:\lvdownloaderbeta\

Zdrojovy kod lvdownloader.bat: (samotne linky Vam nepojdu otvorit, bat pri cinnosti spravne ignoruje znak "… timeout musi byt 10 sek aby v pripade potreby som stihol vyriesi reCAPTCHU):

echo lvdownloader.bat
echo ZACINAM STAHOVAT LV
start microsoft-edge:https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/api/Bo/GeneratePrfPublic/?cadastralUnitCode=864790"&"prfNumber=2547"&"outputType=pdf
timeout 10
start microsoft-edge:https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/api/Bo/GeneratePrfPublic/?cadastralUnitCode=864790"&"prfNumber=6671"&"outputType=pdf
timeout 10
start microsoft-edge:https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/api/Bo/GeneratePrfPublic/?cadastralUnitCode=864790"&"prfNumber=8110"&"outputType=pdf
timeout 10
start microsoft-edge:https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/api/Bo/GeneratePrfPublic/?cadastralUnitCode=864790"&"prfNumber=8110"&"outputType=pdf
timeout 5
echo Stahovanie ukoncene.
timeout 5


echo Vytvaram adresar s datumom.
timeout 5
mkdir "%date%"
timeout 5
echo Presuvam PDF do noveho adresara.
timeout 5
move temp\*.* "%date%"\
echo VSETKY ULOHY SKONCENE.
pause
2 Likes

Tu by mohol pomoct niekdo, kdo pouzival Hazel / Keyboard Maestro a Automator/AppleScript/Javascript :slight_smile:

toto ale stahuje hadam len PDF ktore nie su originalom … teda nie su pouzitelne na uradne ucely …
Chcelo by to API na ziadst o elektronicky zapecateny original (EÚD), ktory bude doruceny do mojej schránky a daný dokument môžem používať priamo v konaniach ako elektronický originál…

Ano, stahuje to len informativne vypisy z LV. Takto stiahnem desiatky nasich LV a nasledne dam cez Adobe Reader hromadne v nich vyhladat slovo “plomba”.
Je to cielene na to, ked spolumajitel predava svoje spoluvlastnicke podiely tretej osobe a porusil nase zakonne predkupne pravo, nakolko nam nezaslal pisomnu ponuku. Ked to stihnem takto zistit, mozem este podat “namietku do katastralneho konania”. Ak by som si vsimol predaj az po zapise noveho majitela na LV, mozem jedine podat sudnu zalobu a sud kupnopredajnu zmluvu zrusi.

Len pre zaujimavost. Napriklad “kopia originalneho listu vlastnictva” (kde su aj predchadzajuci majitelia) stoji 8 € a v pripade vyuzitia “elektronickej sluzby katastra” 4 €. Tak sme poziadali cez el. sluzbu katastra o “original jedneho LV” vsak to bude vybavene rychlo… a cakali sme vyse 1 mesiaca! To je super rychlost.

2 Likes

ja len viem, že DCOM je na túto elektronickú službu integrovaný … takže API existuje, ale nie je verejné … Cez schránku to môže trvať mesiac, lebo prvé 2 týždne si nik nevšimne že im niečo došlo … potom, zase týždeň vybavujú a týždeň to hnije v nejakej fronte, kým si niekto spomenie že treba frontu odoslať … :slight_smile:

1 Like

toto je celkom zaujimave … čo je to v elektronickom svete kópia originálneho listu vlastníctva ? Predsa OVM vydá EÚD - a to je podľa eGov chápané ako originál …
okrem toho štát a EÚ investrovali pre Katastralné úrady desiatky milíonov Eur. Za túto investíciu by štát mal požadovať, aby vytiahnutie dokumentu cez API (v nejakom rozumnom množstve) bol grátis.

Ja nemam aktivovanu schranku na portali slovensko.sk na elektronicke dorucovanie uradnych dokumentov.
Napriek tomu, mozem podavat “vseobecne podania” podpisane z mojej strany e-podpisom aj vyuzivat rozne ostatne e-sluzby atd.

To ci bude “original LV” podpisany elektronickym podpisom mna nezaujimalo.
Vyuzil som e-sluzbu katastra "51. Poskytovanie elektronického dokumentu z elektronického registratúrneho strediska KN A.2.1.22 ", typ dokumentu “Originál listu vlastníctva”.
Uviedol som aj e-mailovu adresu. Najprv nam od pracovnicky katastra prisiel e-mailom
platobny predpis, zaplatili sme prevodom 4 €. Nasledne nam pracovnicka napisala, ze nemame aktivovanu elektronicku schranku a neda sa im odoslat LV. Odpisal som, nech poslu original LV ako .pdf e-mailom co aj spravili.
Mne to na nase ucely takto stacilo.

Pokial si pozorne precitate moj 1. post zistite, ze to mam aktivovane.

OK, post zmazany.