Elektronický formulár - dlhá URL

Toto fakt posielajú aj v papierových listoch, aby to ručne vyďobávali? Nemali by mať ak odkazujú na web krátke adresy, alebo skracovač URL?

2 Likes

Tipujem ze asi klasika. Nie je to pozadovane. Ak s tym pride programator, tak to PM odmava, ze zbytocne naklady.

Osobne by som sa tam snazil pretlacit aj QR kod.

1 Like

Na toto nemame nejake pravidla pristupnosti?

Reálne stačilo otvoriť obcan.justice.sk/filler a nalistovať formulár 50 a 52.

Ved ok. Pointa je, ze ked to pride papierovo niekomu kto to nepozna, tak to bude otrocky opisovat.

1 Like

A realne v com je problem skratit to na:
obcan.justice.sk/f50
?

Budem hadat:
1/ Nebolo v zadani.
2/ Skratit to bud nikomu nenapadlo, alebo to bolo stopene, lebo 1/.

Odporúčam radšej ísť cez Zoznam formulárov - MSSR aby bol zvolený správny wrapper.

Nerozumiem prečo sa tu rozplývate nad tým ako sa pracovník súdu snažil pomôcť (keďže orientácia na stránke MSSR je aktuálne v zlom stave) a vložil do rozhodnutia linku priamo na konkrétny elektronický formulár. Rozhodnutie budete mať v ESSp aj v elektronickej forme, rovnako tak bude v elektronickej forme zverejnené na obcan.justice.sk (edit: Up rozhodnutia sa nezverejňujú, ale v inom prípade by to platilo), kde čuduj sa svete sa dá kliknúť na ten link. To, že pracovník súdu nepoužil skracovač by sme mu mohli odpustiť a dať radšej palec hore za to, že sa snažil pomôcť.

Keďže ide o iniciatívu pracovníka na súde a nie správanie systému, doteraz takáto požiadavka podľa mojich znalostí nebola predložená. Ak dokážete, že táto požiadavka je odpodstatnená, lebo spríjemní používanie systému dostatočnému počtu používateľov a skráti čas potrebný na prácu so systémom (vs. implementačné náklady), tak MSSR ani MIRRI zapracovaniu namietať podľa mňa nebude. (Aj keď možno jednoduchšia by bola inštrukcia pre súd, že ak dávate do rozhodnutia linky, používajte nejaký konkrétny skracovač URL a ušetríme :wink: ).

Oprava: Poučenie môže byť template alebo aj generované, v takomto prípade nemusí ísť o aktivitu jedného súdneho úradníka a je potrebné upraviť šablónu v systéme na strane súdu.

Disclaimer: Som architekt systému RESS za dodávateľa.

1 Like

(Takze som mal pravdu.)

Mne teda z kontextu nebolo jasne, ze to je volna tvorba uradnika. Tomu patri pochvala za inicitivu a nastroj (prip skolenie) aby mohol robit lepsie.

Rant mal smerovat k zadavatelovi (vedel, ze sa tam budu posielat linky do systemu?) alebo dodavatelovi (vedel, ze bude treba linky do systemu posielat?), a nic s tym nespravil.

(Zase, ak to chodi vyhradne len elektronicky, tak bezpredmetne…)

Upomínacie a exekučné konanie je primárne elektronicky (pre navrhovateľa dokonca povinne).
Mne osobne nejde ani tak o to, kto má pravdu (aj keď som sa snažil pridať background, keď do toho vidím), ale primárne identifikovať, či ide o problém, ktorý má cenu riešiť (to treba odôvodniť) a následne ako tento problém vyriešiť.

Takéto veci sa neriešia “pravidlami”, ale skrátka všeobecným záujmom robiť veci jednoducho. A.k.a. pro-klientský prístup.

2 Likes

akurat ze MS SR uz dávno malo prestat pouzivat tie svoje proprietarne formulare. Nie sú v súlade s vyhlaskou o standardoch (a MIRRI im malo za to ulozit sankciu) … ale zjavne prave spravodlivosti plnej pravnikov to nijako nevadi … a MIRRI sa nechce vykonavat svoje neprijmne kompetencie. Ale … ked uz je Kolikova z inej strany, treba to vyuzit a sankciu ulozit , nie ? :slight_smile:

Tento konkrétny text platobného rozkazu prišiel žalovanému mestu do schránky slovensko.sk preto som chcel vedieť či exekučné konanie posielajú takto aj papierovo bežným občanom bez schránky slovensko.sk.

Keď som bol raz na mestom úrade riešiť register adries, tak pracovníčka mala problém napísať pri googlení text do úvodzoviek (hľadala tlačítko na úvodzovku), pochybujem žeby bola schopná napísať znak & ak by chcela otvoriť tento formulár a dostala takto vytlačený list.
Ale naučil som ju používať tlačítko na maximalizovanie okna, tak bola vytešená.

Toto tvrdenie máte podložené ?

Takže otázka na začiatku:

Toto fakt posielajú aj v papierových listoch, aby to ručne vyďobávali? Nemali by mať ak odkazujú na web krátke adresy, alebo skracovač URL?

Bola mierne sugestívna, lebo navádzala dojem, že máte osobnú skúsenosť s tým, že Vám na papieri došiel takýto link a táto situácia pre Vás spôsobila problém…

Uppps pardon, nevsimol som si ze ide o eZaloby. Mal som na mysli obchodny register.

1 Like

Tu je iný platobný rozkaz z rovnakého súdu, použili už inú URL ktorá sa dá opísať ručne.
Predpokladám, že text rozkazu ide rovnaký žalobcovi (obci) aj žalovanému (občanovi), lebo toto zverejnila obec (žalobca), tiež predpokladám, že to obec dostala do schránky a občan papierovo.

Ten systém rozosielania úradných listov funguje tak ako bolo kedysi avizované? Úradník vôbec nerieši či má príjemca listu schránku alebo nie, odošle list cez svoj systém a štát má centrálny bod kde to triedi a rozosiela elektronicky a čo sa nedá elektronicky tak tlačí a posiela poštou?

Tá URL nie je úplne dobrá … Lepšia a najsprávnejšia by bola eŽaloby - úvodné informácie - MSSR s vysvetlením, ktorý formulár použiť (kým nie je portál eŽaloby intuitívnejší). Pri príprave a odosielaní podania (Upok a EK) je potrebné sa tak či tak prihlásiť cez EID. V tom prvom prípade sa aspoň snažili nasmerovať na správny eForm. Môžem skúsiť tento podnet posunúť ďalej.

Mala by tam byť hybridná pošta.