Elektronické služby v treťohorách

Mily @ius, mozeme mat na to, ako by mali nejake sluzby fungovat, iny nazor, ale mohli by sme sa dohodnut, ze tu nebudes stale dookola opakovat veci, ktore sme tebe osobne vysvetlovali? Podme na to.

Formulare: Velmi sme spolocne s dalsimi ludmi tlacili na to, aby formulare, tak ako existovali za cias OPISu zmizli. Z povinnych formularov ostal len vymenny format na struktorovane informacie. Argumentacia je tu MIRRI Pracovná skupina K9.3 Strategická architektúra - #19 by jsuchal. Debatu o tom kedy zmysel strukturovat data ma a kedy nie sme uz mali tiez. V skratke presny opak je pravdou.

Podpisy: V kazdej jednej diskusii, pripomienkovani… sme za znizovanie urovne autorizacie. Nas navrh autorizacia klikom je presnym opakom presadzovania nejakych podpisov. To, ze kliknute na “objednat/odoslat” je funkcionalita ktora sa vo svete pouziva asi nema zmysel debatovat. Diskusia o tom bola tu: Európska služba overenia platnosti elektronicky autorizovaného dokumentu - #9 by ius Presny opak je teda pravdou.

Postupy: Priznam sa, ze tu ani netusim o com hovoris.

Navrhujem nasledovne: Nech @stefan napise nejaky konkretny priklad, ja dam moju prestavu ako si to predstavujem, ty das svoju predstavu a uvidime kto presadzuje ake postupy, podpisy a formulare. Deal?

1 Like