El.schránka / nová verzia prepne do inej schránky

kvôli podpisu otvorím schranku v IE, korektne sa odhlásim, zavriem IE, zatvorím EID klient, vložim iný eID, prihlásim sa na slovensko.sk, vôjdem do starej verzie , kliknem na “prepnúť na novú verziu” a voila vidím zoznam správ z predošleho prihlasenia, môžem na nich klikať, nevidím obsah správy len banner “Dátový riadok”. paráda, nie?

1 Like

Riadny bug.
@NorbertM ?

preverime, a dame vediet.

1 Like

uz som to hlasil aj ofiko, ale neklada sa medzi prihlasovaniami nastavenie zobrazenia poctu sprav na stranku, vzdy sa to prepne do default 10 per page.

a má to aj pokračovanie ako sa prepínať medzi dvoma schránkami bez odhlásenia. tentoraz sa správy dajú aj čitať.

Nasadenim opravneho balicka koncom minuleho tyzdna sa uz popisovana sitaucia neopakuje, chyba bola odstranena.
Este preverujeme chybu, ktora sa objavuje pri sucasnom prihlaseni na portal financnej spravy a slovensko.sk

Mam otazku, kedze sa to zacina v mediach trosku viac o tom pisat. Chapem spravne, ze ste videli spravy uplne ineho subjektu? Alebo ste videli len spravy ineho subjektu, do ktoreho mate opravnenie sa prihlasit. Napriklad… prihlasite sa ako konatel sro, odhlasite, potom ako FO a stale vidite spravy PO?

BTW spomína sa to aj tu.

Ďalšou je Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby, ktorá spadá pod Úrad vlády. Z eurofondov žiadala 14,9 milióna eur. OĽaNO upozorňuje, že stojí za “predraženým a zbabraným” projektom portálu slovensko.sk.
“Len minulý týždeň sa zviditeľnila tým, že sa na portáli dali čítať súkromné listy iných užívateľov,” pripomína Matúš Bystriansky, tlačový hovorca hnutia.

vidím správy subjektu ku ktorému mam autorizáciu, neskúšal som to zatiaľ s druhým eID

2 Likes

a aby som nezabudol, v prvom pripade islo o inu schranku

1 Like

Ja som take videl este v povodnej verzii schranky (par mesiacov dozadu, mozno rok), prihlaseny ako PO, potom prihlaseny ako FO a vidim spravy PO.

1 Like

btw stále to nie je opravené

1 Like

Veď @NorbertM písal že to bolo 7. augusta opravené!? :astonished:

1 Like

a po chvíli hrania, mi zobrazuje názov schránky jednu PO, správy su z inej PO / ku všetkým mám autorizáciu/. celkom sranda ako sa dá tento multimiliónový projekt zmiasť de facto len klikaním.

1 Like

Hlasili ste na helpdesk?

nie, nie som betatester NASES-u. toto sú elementárne chyby ktoré sa do produkcie nemali dostať.

1 Like

Tu nejde o prístup do cudzej schránky ale o neúspešné odhlásenie zo Slovensko.sk zjavne kvôli nesprávnej funkcionalite “single log out” na strane Finančnej správy, ktorá zabráni úspešnému odhláseniu.

Finančná správa k tomuto problému zverejnila nasledovný oznam:
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_odhlasovanie-pfs-na

Ak je teda človek prihlásený na slovensko.sk a aj na portál Finančnej správy, mal by sa podľa tohto návodu vyždy odhlasovať cez portál Finančnej správy. Ak to spraví naopak, zostane prihlásený až pokiaľ nezatvorí webový prehliadač. Slovensko.sk v takom prípade pri opakovanom pokuse o odhlásenie upozorňuje používateľa:
“Vyskytla sa neočakávaný chyba. Späť do schránky sa dostanete kliknutím tu. Ak vám schránka stále nefunguje, vypnite a zapnite prehliadač.”

Písal som Finančnej správe otázku cez ich portál a odpovedali mi:
“chybu nespôsobuje portál FS, chyba je zatiaľ neznáma, na jej odstránení sa intenzívne pracuje.”

1 Like

subjekt sa týka prvej chyby, kde to tak bolo. nechce sa mi k tomu otvárať ďalšie vlákno. Inak ja tu chybu replikujem cez iný portál, nie len cez financnaspráva.sk.

a problém s prihlasovaním/odhlasovaním je minimálne od januára viď :

Môžte prosím uviesť cez ktorý iný portál?
Ja som to už dávnejšie skúšal s minv.sk, justice.sk a niektorými ďalšími a problém s odhlasovaním zo slovensko.sk som nemal.