Ekonomické monitoringy pre samosprávy

Ahojte,

neviete prosím, ako sa vytvára takýto softvér? ABREM©Monitoring

Mestské úrady si kupujú licencie na tento program. Slúži im na monitorovanie rôznych právnych úkonov (monitoring konkurzov, likvidácií, oddlžení, zmien fakturačných údajov a pod.) Konkrétne sú tieto služny rozpísané napr. v zmluve s Banskou Bystricou

Ceny za licencie sa pohybujú v stovkách eur mesačne (našiel som takéto zmluvy aspoň u štyroch samospráv).

Mne sa to zdá predsa len trocha veľa. Nehovorím, že tá firma si pýta priveľa, ale zrejme má štát tieto údaje v neporiadku (nie sú dobre štruktúrované) a teda sa s nimi zle pracuje?

Neviem povedať, Niektoré funkcie som našiel aj na Finstate (ten si pýta stovky eur ročne, nie mesačne). Ale obe služby samozrejme neviem porovnať.

Platiť 500 - 600 eur za licenciu mesačne - to mi príde slušná záťaž pre samosprávu. Nevie niekto o tomto probléme viac, žeby sa to dalo aj zlacniť?

Scan zo zmluvy s Banskou Bystricou:
monitoring

tu su data Register úpadcov, verejná časť

hmmm @anton-somora … toto som sa chcel uz davnejsie spytat … je k tomu aj zdokumentovane API ?
A nejaky DIZ ? Alebo aky je postup sa tam napojit. Hadam sa tam len neparsuju html obrazovky …

Čo robia neviem, nejaké api je:
https://ru.justice.sk/ru-verejnost-web/public/oRegistriUpadcov.xhtml
https://ru-ws.justice.sk/ru-verejnost-ws/konanieService.wsdl

ping @liska - ak chceme “Open Data impact”, tak kazda jedna odrazka vo vyssie uvedenom zozname je 1 az N datasetov. A na data.gov.sk ich (cez “search”) nevidim => namety:

  • ak na data.gov.sk tie data SU, tak sa tazko hladaju => zlepsit search
  • ak na data.gov.sk tie data NIE su, tak je tu evidetny potencial na impact/usporu => najst PO, pomoct im zverejnit

Use-case tu spomenuty je “monitoring” resp. “detekcia zmien pre mnou zadefinovane subjekty”, k comu maju datasety samozrejme daleko. Tomasov dopyt vsak naznacuje, ze ponuka sluzieb je obmedzena a nie dost dobra, zrejme aj kvoli nedostupnosti dat. T.j. da sa zlepsit dostupnost dat, nasledne ponuka sluzieb a vo vysledku aj dopad sluzieb na spolocnost. = impact

Ohladom SZCO sa tu bavime aj o “chulostivejsom” spracovani (t.j. mena a prizviesk, t.j. viac sa zapotia pravnici), ale ak sa k datam vie nejako dostat jedna firma, tak sa to zrejme da.

1 Like