eID client not running

Ahojte,

od dnes mam tento problem pri prihlasovani.

Windows 11 + Chrome
Komplet som preinstaloval vsetko, eid klient bezi (4.1), vidim v nom certifikaty, platne, certifikaty sa propaguju, vidim ich v chrome. Dokonca aj podpis cez qesportal.sk ide.

Jedine co nejde je prihlasovanie na hco aku stranku, proste sa nepusti eid klient s oknom pre zadanie BOK.

Co ma este zaraza, je ze ked zasuniem OP nevyzve ma na zadanie BOK vobec a hned sa certifikaty propaguju do Chromu (v EID vidim ze BOK mam aktivny)

Urcite to bude nejaka blbost ale uz neviem co by som este skusil…

Vdaka
Erik

este pridam, ze v chrome vidim tieto rozsirenia

image

tak predsa som sa niekam dostal, chyba je s CORS policy

workaround je nastartovat chrome s vypnutym web security a v temp profile

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --disable-web-security  --user-data-dir=~/chromeTemp

pravdaze je to sec risk etc, ale otvorilo mi to eID klienta…

Tak som to aj rozluskol, mam Chrome Beta a ta sa updatla na v107, kde

In Chrome 107 at the earliest:

  • Chrome enforces that preflight requests must succeed, otherwise failing the requests.

tak snad to pojde ked pojde toto do Chrome Stable channel…

A ked das to Continue…, tak tiez nejde? Mne to zvyklo potom ist, ked uz nedoslo k overeniu.

Ahoj, ak mas o.p. vydany po 21.6.2021, potom uz od teba aplikacia pri propagovani certifikatov neziada BOK. Takto je nastavena aplikacia v novych cipoch o.p. vydavanych po tomto datume MV SR od 21. júna 2021 vydáva občianske preukazy s novým čipom (minv.sk)

1 Like

nie, tam to proste chrome od verzie 107 zablokuje, lebo nedostane v odpovedi “povolenie” ist na 127.0.0.1 (localhost = private network)

chapem, podobne to blokuju extensiony na firefoxe (napr. ublock origin), ale tam som vedel vynutit povolenie.

Mne to na verzii Chrome 107.0.5304.29 (oficiálna zostava) beta (64-bitová verzia) nerobi, eID klient mi normalne nastartuje. Zeby tu feature medzitym odstranili? Resp. opat odlozili do neskorsieho release?
Aku mas resp. si mal verziu, ked si to skusal?

Rovnaký problém mávam na Chrome (stable) na macOS, aj s vypnutými doplnkami. Riešim to Inkognito módom, s ním sa vždy prihlásim.

Odkedy som aktualizoval na eid klienta 4.1.0 (z 3.7.0) tak mi prestalo uplne fungovat prihlasovanie na slovensko.sk - eid klient sa mi sice otvori, ale uz druhy den mi to len ukaze “Chyba komunikacie so serverom” a prihlasenie zlyha. Skusal som kontaktovat aj podporu, ale zatial sa neozvali spat. Mate aj niekto iny problem s prihlasovanim po aktualizacii? Viete pripadne niekto ako sa dostat k starsej verzii eid klienta?

Mam Windows 11 a Chrome 106. Incognito mode, preinstalovanie, zmena prehliadaca ani restart nezabrali

keby to niekoho zaujimalo, nasiel som predsa len link na starsie verzie eid klienta a potvrdzujem, ze downgrade mi pomohol

https://eidas.minv.sk/download/Aplikacia_EID/windows/archive/3.7.0/Aplikacia_pre_eID.exe

zdroj: https://www.ustavnysud.sk/elektronicke-formulare

1 Like

nasiel som nakoniec policy ktora to vypne.
Bud pre vsetky URL : Chrome Enterprise Policy List & Management | Documentation
Alebo pre konkretnu (https://eidas.minv.sk) : Chrome Enterprise Policy List & Management | Documentation

Staci dat do HKLM alebo HKCU

Tak ale je to zasadny problem, lebo to nebude fungovat nikomu.