Dopravný portál - Banská Bystrica

Ahojte,
mesto Banská Bystrica pripravuje vlastný dopravný portál, kde si budú môcť ľudia dohľadať informácie o cestovnom poriadku, aktuálnej polohe spojov, ale aj informácie o iných druhoch dopravy (napr. stanovištia taxislužieb, mapa mestských cyklotrás a podobne.)

Podľa mojho názoru ide o typickú situáciu, ktorú by zvládol aj trh alebo nezisková komunita. Mesto by mohlo poskytnúť údaje o MHD, a konkrétne appky by už vytvoril aj neverejný sektor. Čo si o tom myslíte?

(Projekt bol schváleny v mestkom zastupiteľstve v roku 2017, ale stále sa čaká, kým bude mesto získavať údaje od dopravcu, aby takáto portál mal dáta o polohe MHD.)
Ja som vtedy pred dvoma rokmi napísal o tomto portáli aj blog na miestnom lokálnom portáli, bohužial až potom, čo bol projekt schálený na zastupitelstve :slight_smile:

Projekt vtedy nacenili na max. 50 000 eur.

Kto je cielovka toho portalu? Co si od toho BB slubuje? Budu to pouzivat obyvatelia BB alebo skor turisti? Osobne si myslim, ze turisti (a aj obcania) by ovela viac privitali integraciu dat v existujucich platformach (google maps, etc) ako na novom portali, ktory bude mat nove ovladanie. Cize ako prvy krok by som urcite zvazoval len data poskytnut, ak to nevznikne na trhu, tak zvazovat ci toto chce BB robit. Toto je bezny postup napriklad aj v UK.

4 Likes

Inac velmi peknym prikladom podarenej integracie na Apple Maps a Google Maps je PID v Prahe. Takto nejak si to predstavujem vsade.