Dlhý čas autorizácie doručenky

Takto… napriek technickej odstavke by bolo dobre nechat nabuduce dostupne aspon take veci ako “na stiahnutie”. To, ze nestiha dorucovanie pravdepodobne neznamena, ze sa musi vypnut aj link na ovladace na obciansky.

1 Like

Zdravim, je podla Vas mozne to, ze po potvrdeni dorucenky sprava do schranky nebola dorucena vobec?

Neviem ci este nieco z vikendu dobieha, ale autorizacie doruceniek zase hodinove cakacky. slovensko.sk hlavna stranka tiez laguje.

Už sa to začína rozmazávať aj na vyššom poschodí

1 Like

Hlasim, ze dnesny ranny test to stihol tesne pod hodinu.

Ja dnes čakám na správu zo sociálky. Doručenka autorizovaná 9:54, je 16:16 a stále nič (ešte nebola doručenka ani odoslaná preč zo schránky, nie to, že by mi samotná správa došla).

Momentálne som zadal request na elektronický výpis z OR, nulová odozva. A to som išiel merať efektívny čas zaručenej konverzie od requestu klienta, cez vyžiadanie el. výpisu, jeho konverziu, vypísanie doložky, až po odovzdanie na poštovú prepravu. Nečakal som, že najdlhší čas zaberie práve to čakanie na el. výpis.

Btw vie tam niekto o tom, že od novembra je v zákone to hybridné doručovanie ako aj sankcie pre úrady? Alebo ich prekvapí, že zrazu majú nejak veľa elektronických správ?

1 Like

Skusil som dnes aj o 12:45 a sprava prisla 16:19. :frowning:

Spomenul tam nejaké rozhodnutie o veľkosti 40GB, ktoré vraj položilo ten portál. O čo ide?

Bolo to niekde v spravach. Tych rocnych zuctovani slo asi 90k x 0.5mb kolko ma jedno. To by som tipol.

Neviem aký to má súvis, ale mne sa nejde ani len príhlásiť. Helpesk: "momentálne evidujeme spomalenie systému a výpadky prihlásenia na portáli. Na ich odstránení sa intenzívne pracuje. Prosíme vyskúšajte sa prihlásiť neskôr.
Za spôsobené komplikácie sa ospravedlňujeme. "

ano vypadok prihladovani trval 11minut

Môžem potvrdiť že v tejto chvíli som sa vedel prihlásiť.

1 Like

vypadok pri prihlasovani trval mozno par minut, ale spravy po prevzati dorucenia meskali cele hodiny :frowning:
detto ORSR, ZU, ZALOBY atd - tie meskaju aj bez RZZP od VSZP

ja mam uz iba jedinu tuzbu, aby sa z tej nemoznej elektronickej schranky dali poslat nie len notifikacie, ale cele spravy s prilohami na nas mailovy kontakt, my s tym uz z´urobime raz dva poriadok

1 Like

Vola sa to www.govbox.sk :wink:

  1. Jano prepac, ja mam nazor, ze ked statny soft stal take velke peniaze, tak ma poskytovat aj tuto sluzbu, najma, ked to v odovzdanych a zaplatenych projektoch je!
  2. chapem, ze poskytujete sluzbu, ktoru statny soft nezabezpecil a nemozete ju robit zadara
  3. ale to nie je systemove riesenie
  4. co je vasim cielom, zarobit na nefungujucich softoch statu alebo dat do poriadku ten e-gov chaos?
1 Like

tak som este zvedava kedy zacne cez e-schranku SP, ZP, DU

mimochodom za rok 2016 mame iba od SP a 3 ZP 1084 mailov, ktore sa volaju takmer rovnako, az ked ich otvorite zistite, o co vlastne ide, niektore este musite aj rolovat, aby ste sa dostali k textu
kolko ma to bude stat mesacne a to nie su vsetky nepotrebne maily :frowning:

uz som pisala, nech nam pisu niektore udaje presne som ich definovala, napr. do predmetu spravy a bude sa to dat rychlejsie skontrolovat, nieco pomenili, ale aj tak by to mohlo byt lepsie

mimochodom chodi mi to cez ich e-pobocky, potom to bude chodit aj cez e-schranku a este co nas caka?
je vobec sanca toto dat dokopy?
takze RZZP od VSZP mi prislo aj od ich e-pobocky aj do e-schranky, to je podla informatikov normalne?
opravujem informatizatorov :slight_smile:
vid: https://www.vicepremier.gov.sk/index.php/jedenkrat-a-dost-vdaka-prepojeniu-dat-verejne-vypocutie-v-narodnom-projekte-datove-prepojenie-verejnej-spravy/index.html

Ja len k tomuto bodu. Našim cieľom je robiť 3 veci: upozorňovať na problémy, prinášať návrhy riešení a prinášať aj reálne služby pre občanov na zjednodušenie života (ukazovať, že sa to dá aj lepšie)

Všetky 3 veci sme v prípade schránok spravili. Štát sa rozhodol zatiaľ takú funkcionalitu ako GovBox nerobiť. Preto to robíme my.

A čo sa týka platenia - tu naozaj nejde o zarábanie. Ide tu o udržateľné financovanie neziskovky. Lebo z grantov a darov sa jednoducho táto robota dlhodobo robiť nedá. Viac v našom blogu: https://dennikn.sk/blog/chalani-kto-vas-plati/

Verím, že tento bod som aspoň trochu uviedol na správnu mieru :slight_smile:

Tuto funkcionalitu sme navrhovali nasesu aj s tym ako by sa to mohlo dat spravit, hromadne autorizacie tiez, naozaj sa snazime, aby sme neboli v konflikte zaujmov. Neviem co viac urobit, aby to zlepsili.

asi mam mylne informacie:
Sent: Thursday, August 17, 2017 10:27 AM
Pekny den,

poprosim o informaciu, kde najdem navod, ako si mozem nastavit preposielanie sprav zo schranky na nas postovy server.
Nie notifikacie, ale priamo vlastne spravy s prilohami.
Alebo mi napiste ako mam postupovat?

Dakujem

Thu, 17 Aug 2017 13:51:18 +0000

Takáto funkcia sa nateraz v schránke nenachádza, no je plánovaná do nasledujúcej fázy úprav schránok, ktorá by mala prebehnúť koncom septembra.
Ak narazíte na akékoľvek ťažkosti so schránkou, operátori ústredného kontaktného centra sú Vám k dispozícii na telefónnom čísle +421 2 35 803 083 v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00.

Veríme, že Vaše ďalšie skúsenosti s e-schránkou a elektronickou komunikáciou budú len pozitívne.

S pozdravom,
Helpdesk ÚPVS

2 Likes

To znie zaujívamo (NASES sa s nami o tieto plány nepodelil). Budem celkom zvedavý na implementáciu.
Edit: Jano mi práve vysvetlil, čo to bude. Ako by som to povedal…obávam sa, že tvoj problém @Pavlina to nebude úplne riešiť.